رضا دامغانی: ولاسکو سنگ محک مربیان شده است/ جوانگرایی در کنار کسب نتیجه، محال است

رضا دامغانی، سرمربی تیم والیبال فولاد سیرجان گفت: اگر ولاسکو در حال حاضر، سرمربی تیم ملی ایران بود،‌ تیم ایران، یک یا دو پله از الآن بهتر بود و تفاوت چندانی نمی‌کرد.

رضا دامغانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی در مورد عملکرد تیم ملی والیبال ایران در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۸ اظهار داشت: ما قبل از شروع مسابقات، تعریفی از آینده و برنامه‌های تیم ارائه می‌کنیم ولی نظرات در طول مسابقات تغییر می‌کند.

او ادامه داد: قرار بود که تیم ملی در طی مسابقاتی که پیش رو دارد، پوست اندازی کند و این روند با شیب خوبی در حال انجام شدن بود. نتیجه آن هم درخشش بازیکنانی مثل شریفی، توخته و کاظمی در تیم ملی بود که در مقایسه با مسابقات قهرمانی جهان سال ۲۰۱۴ جای بازیکنانی مثل عادل غلامی، شهرام محمودی، مهدی مهدوی و ... را گرفتند. صابر کاظمی در لیگ ملت‌ها توانست بازی خوبی مقابل برزیل انجام دهد ولی من نمی‌دانم چرا روند استفاده از آنها ادامه پیدا نکرد.

بازیکن پیشین تیم ملی  والیبال ایران گفت: تمام سرمایه والیبال همین است پس باید به جای انتقاد محض بر اساس داشته‌های تیم، انتقاد منصفانه کنیم. حقیقت این است که تیم ملی در مسابقات قهرمانی جهان، بازی‌های خوبی ارائه نکرد، عملکرد تیم ایران مقابل آمریکا قابل قبول نبود ولی می‌شود با در نظر گرفتن جابجایی ۶ بازیکن نسبت به مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۴، نگاه عاقلانه‌تر و مثبت‌تری داشت. می‌توان حضور تعداد زیادی بازیکن ایرانی در لیگ‌های اروپایی را حاصل عملکرد خوب تیم ملی در سال‌های اخیر دانست.

دامغانی تصریح کرد: همه والیبال ایران به مسابقات قهرمانی جهان رفته و بازیکن شاخصی در ایران نمانده بود. نیمکت تیم ملی نیز اشتباه فاحشی نداشت. در واقع اندازه والیبال ما همین است. اتفاق خاصی برای والیبال ایران نیفتاده و نتایج را می‌شد تا حد زیادی پیش بینی کرد. اگر به دنبال تخریب کولاکوویچ و همکاران ایرانی خود باشیم، جا برای انتقاد زیاد است ولی باید به این تیم فرصت داد. تیم ایران به تیم‌هایی باخت که قهرمانی‌های متعددی در کارنامه خود داشتند. تنها باخت دردناک اخیر والیبال ایران، مقابل ژاپن در لیگ ملت‌ها بود.

سرمربی تیم فولاد سیرجان در مورد ادامه فعالیت ایگور کولاکوویچ به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال ایران اظهار داشت: ادامه حضور او در ایران، بستگی به نظر فدراسیون دارد. در چند سال اخیر، همه مربیان خارجی با ولاسکو مقایسه شده‌اند و او سنگ محک مربیان شده است. نتایجی که او با تیم ملی ایران گرفت بهتر از مربیان دیگر بود ولی در زمان ولاسکو، تیم ایران به اندازه فعلی مشهور نشده بود و جایگاه امروز را نداشت. شاید اگر ولاسکو در حال حاضر، سرمربی تیم ملی ایران بود،‌ تیم ایران، یک یا دو پله از الآن بهتر بود و تفاوت چندانی نمی‌کرد.

دامغانی ادامه داد: کولاکوویچ بعد از ۲ سال حضور در ایران، تقریباً با فرهنگ و کیفیت بازیکنان ایرانی آشنا شده و انتظاری که از او داشتیم را تا حدودی برآورده کرده است. جوانگرایی در کنار کسب نتیجه، محال است و باید صبور بود. اگر کولاکوویچ از ایران برود، مربی بعدی بعد از ۲ سال کار و صرف هزینه زیاد، شاید به جایی برسد که کولاکوویچ الآن رسیده است.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار