پایان مرحله نخست لیگ دوومیدانی با جابه‌جایی یک رکورد ملی و یک رکورد باشگاهی

مرحله نخست رقابت‌های لیگ دوومیدانی باشگاه‌های کشور در بخش مردان با معرفی تیم‌های برتر خاتمه یافت.

، مرحله نخست بیست و دومین دوره مسابقات دوومیدانی قهرمانی باشگاه‌های کشور در بخش آقایان که با حضور ۲۰۰ ورزشکار از تیم‌های نفت تهران، آسان پرداخت، ذوب آهن اصفهان، استقلال، عقاب نیروی هوایی، نیروی زمینی، اداره بهداشت نیروی هوایی، مقاومت تهران، رهای کیش، آکادمی تکنیک سمنان، منطقه آزاد اروند و دانشگاه یزد از صبح امروز (پنجشنبه) ۵ مهرماه در ورزشگاه آفتاب انقلاب تهران آغاز شده بود، عصر امروز با پیگیری روز پایانی رقابت ها و با قهرمانی تیم آسان پرداخت به پایان رسید. همچنین تیم استقلال تهران دوم شد و تیم ذوب آهن اصفهان در جایگاه سوم ایستاد.

در جریان برگزاری این رقابت‌ها، مهدی پیرجهان ملی پوش تیم ملی جوانان ایران از تیم آسان پرداخت در ماده ۴۰۰ متر بامانع رکورد ۵۰.۶۲ ثانیه را به ثبت رساند. او رکورد ملی این ماده را که پیش از این با زمان ۵۰.۶۸ ثانیه توسط رضا ملک پور، تیرماه سال جاری در بلاروس به ثبت رسیده بود شکست و رکورددار جدید ۴۰۰ متر بامانع ایران شد.

در ماده پیاده روی نیز روز گذشته حمیدرضا زورآوند از باشگاه نفت تهران با ثبت زمان ۴۲:۲۱.۲۴ دقیقه رکورد جدید باشگاهی این ماده را بهبود بخشید.

نتایج برترین های روز پایانی به شرح زیر است:

* ۵۰۰۰ متر

۱- مرتضی بیرانوند - نیروی زمینی - ۱۴:۵۱.۲۲ 
۲- جواد علیزاده - ذوب آهن اصفهان - ۱۴:۵۴.۸۷ 
۳- بهزاد مصطفوی - استقلال - ۱۵:۰۰.۷۳ 
۴- جلیل ناصری - آسان پرداخت - ۱۵:۰۷.۸۷

* نیمه ماراتن

۱- محمد جعفر مرادی - آسان پرداخت - ۱:۱۳.۳۱ 
۲- حسن عابدی - استقلال تهران - ۱:۱۴:۰۸ 
۳- محمد فرجی - دانشگاه یزد - ۱:۱۴.۲۸

* ۴۰۰ متربامانع

۱- مهدی پیرجهان - آسان پرداخت - ۵۰.۶۲ 
۲- رضا ملک پور - نفت تهران - ۵۲.۲۳
۳- جواد شوریابی - استقلال تهران - ۵۳.۰۹ 

* ۸۰۰ متر 

۱- پژمان یارولی - آسان پرداخت - ۱:۵۴.۹۹
۲- محمدجعفری آخماز - نیروی  زمینی - ۱:۵۵.۱۰ 
۳- امید امیریان - ذوب آهن اصفهان - ۱:۵۶.۱۰ 

* پرش بانیزه 

۱- محمد بنی آدم - نفت تهران - ۴.۴۰ 
۲- اسحاق غفاری - استقلال تهران - ۴.۴۰ 
۳- سجاد احمدی - ذوب آهن اصفهان - ۴.۰۰ 

* ۲۰۰ متر 

۱- رضا قاسمی - استقلال تهران - ۲۱.۳۹
۲- میلاد ناصح جهانی - ذوب آهن اصفهان - ۲۱.۶۸ 
۳- محمدرضا فریدی - ذوب آهن اصفهان - ۲۱.۸۲

* ۳۰۰۰ متر بامانع

۱- مسلم نیادوست - نفت تهران - ۹:۰۵.۸۲ 
۲- بهزاد مصطفوی - استقلال تهران - ۹:۱۶.۴۳ 
۳- علی غریب - نیروی زمینی - ۹:۴۵.۲۶ 

* پرتاب چکش 

۱- رضا مقدم کردمحله - نفت تهران - ۶۸.۷۱ 
۲- پژمان قلعه نویی - آسان پرداخت - ۶۳.۶۷ 
۳- مهدی محمدی - استقلال تهران - ۶۰.۹۹ 

* ۴ در ۴۰۰ متر امدادی

۱- آسان پرداخت - ۳:۱۴.۸۰ 
۲- نفت تهران - ۳:۱۶.۲۰ 
۳- نیروی زمینی - ۳:۱۷.۴۰ 

* پرش طول 

۱- محمد قائدزاده - ذوب آهن اصفهان - ۷.۵۱ 
۲- سبحان طاهرخانی - آسان پرداخت - ۷.۳۹ 
۳- میلاد دریساوی - ذوب آهن اصفهان - ۷.۳۸ 

* پرتاب وزنه 

۱- شاهین مهردلان - ذوب آهن اصفهان - ۱۸.۷۴ 
۲- محمدحسین اسکندری - آسان پرداخت - ۱۸.۵۲ 
۳- شاهین جعفری - استقلال تهران - ۱۸.۵۲

* ۱۰۰۰۰ متر

۱- خلیل ناصری - آسان پرداخت - ۳۲:۰۳.۹۷ 
۲- جلیل ناصری - آسان پرداخت - ۳۲:۰۴.۶۵ 
۳- مرتضی بیرانوند - نیروی زمینی - ۳۲:۱۲.۱۷

* دهگانه 

۱- رضا کفایتی - ذوب آهن اصفهان - ۶۱۲۸ 
۲- میلاد میری - نفت تهران - ۵۸۸۳ 
۳- علی محبی - آسان پرداخت - ۵۸۲۵

* نتیجه تیمی نهایی

۱- آسان پرداخت - ۲۱۱ امتیاز 
۲- استقلال تهران - ۱۸۱ امتیاز 
۳- ذوب آهن اصفهان - ۱۶۰ امتیاز 
۴- نفت تهران - ۱۲۱ امتیاز 
۵- نیروی زمینی - ۸۷ امتیاز 
۶- عقاب نیروی هوایی - ۵۶ امتیاز 
۷- مقاومت تهران - ۵۱ امتیاز 
۸- دانشگاه یزد - ۳۷ امتیاز 
۹- رهای کیش - ۱۵ امتیاز 
۱۰- اداره بهداشت نیروی هوایی - ۷ امتیاز 
۱۱- منطقه آزاد اروند - ۱ امتیاز 
۱۲ آکادمی تکنیک سمنان - ۰ امتیاز 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار