فوتبال جهان| مارچلو لیپی: کریستیانو رونالدو در یوونتوس موفق خواهد شد/ ناپولی با آنچلوتی موفق بوده است

فوتبال جهان - مارچلو لیپی معتقد است ناپولی زیرنظر کارلو آنچلوتی تیم بهتری است و از کریستیانو رونالدو تمجید کرد.

، مارچلو لیپی در آستانه دیدار فردا شب (شنبه) تیم‌های یوونتوس و ناپولی در  هفته ششم سری A ایتالیا در گفت‌وگو با روزنامه «گاتزتا دلو اسپورت» ایتالیا گفت: ناپولی همانند فصل گذشته است، با این تفاوت که اکنون مربی‌ای روی نیمکت این تیم است که تا به اینجا فوق‌العاده کار کرده است. یوونتوس هم به غیر از رونالدو، اندکی تغییر کرده است.

وی افزود: آنچلوتی چیزی که مائوریتزیو ساری در ناپولی ساخت را حفظ کرده و تجربیات خود و روانشناسی قوی به آن اضافه کرده است. او توانایی این را دارد تا تاکتیک‌ها را طوری با هم ترکیب کند که تأثیری روی عملکرد تیم نگذارد. ساری در زمان حضورش در ناپولی تغیر چندانی در ترکیب تیمش به وجود نمی‌‌آورد چون به دنبال ارائه بازی سطح بالایی بود، اما آنچلوتی با سیستم چرخشی که در پیش گرفته، تیم شاداب‌تری در مقاطع پایانی فصل خواهد داشت.

سرمربی پیشین تیم‌های ناپولی و یوونتوس در بخش دیگری از صحبت‌هایش اظهار داشت: برخی بر این باورند که کریستیانو رونالدو جای پائولو دیبالا را گرفته است، اما این حرف درستی نیست و آلگری هم به این موضوع اشاره کرد. دیبالا بین خطوط و در منطقه یک‌سوم حریف بهترین بازی‌هایش را ارائه می‌دهد و در سوی دیگر کریستیانو تنها گلزنی می‌کند و می‌تواند به هم‌تیمی‌هایش کمک کند.

مارچلو لیپی تأکید کرد: رونالدو قهرمانی است که زیدان از او نهایت استفاده را برد و آلگری باید از تجربه زیزو استفاده کند، اما کریس موفق خواهد شد و همه از وجود او بهره خواهند برد. رونالدو قابلیت بازی در هر جای زمین را دارد و خودش را با بازیکنان کناری‌اش وفق می‌دهد.

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایتالیا همچنین در مقایسه دو سرمربی نامدار یوونتوس و ناپولی گفت: آلگری در تغییر مداوم سیستم بازی تیمش، خیلی خوب است. تیم تحت‌هدایت او یک دقیقه با دو مهاجم بازی می‌کند و یک دقیقه بعد با یک سه مهاجم و در دفاع هم به همین شکل است و تیمش در حالی که با سه دفاع بازی می‌کند، به یکباره با چهار دفاع به بازی ادامه می‌دهد. آنچلوتی هم سعی می‌کند کارهای مشابهی در ناپولی انجام دهد.

وی ادامه داد: ناپولی با آنچلوتی موفق بوده و نتایج آنها را هم در اروپا خواهیم دید. ناپولی نیاز به تجربه دارد، چیزی که کارلتو دارد. به هر حال یوونتوس مرا سورپرایز نکرده و ناپولی کمی سورپرایزم کرده است. پیش‌بینی نتیجه بازی فردا هم غیرممکن است.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار