گزارش ویژه سایت پارالمپیک درباره حضور دو کره در مسابقات پاراآسیایی اندونزی/ حضور زیر یک پرچم در رژه

کمیته آسیایی پارالمپیک اعلام کرد که کره جنوبی و کره شمالی برای نخستین بار در تاریخ رویدادهای پارالمپیک، با هم در مراسم رژه پاراآسیایی اندونزی حضور خواهند داشت.

،  حدود ۱۰۰ ورزشکار از کره‌جنوبی و ۲۰ ورزشکار از کره شمالی در مراسم رژه حضور خواهند داشت. آنها به عنوان سرود ملی از قطعه "آریرانگ" که موسیقی محلی متعلق به سال ۱۹۲۰ است، استفاده خواهند کرد. ورزشکاران دو کشور نیز از لباس هایی با طراحی مشابه استفاده خواهند کرد که البته در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا و پالمبانگ نیز چنین بود.

سه تیم نیز به صورت مشترک از این دو کشور در مسابقات حضور خواهند داشت؛ یک تیم در شنا و دو تیم در تنیس روی میز. در سایر رقابت‌ها، دو کشور به صورت جداگانه مصاف خواهند کرد.

مجید راشدف رئیس کمیته آسیایی پارالمپیک در این باره می‌گوید: "ما فوق العاده خوشحال و مفتخریم که بازی‌های پاراآسیایی کمک می‌کند تا پیام صلح و دوستی جنبش پارالمپیک به جهانیان برسد."

وی می افزاید: "پس از دو رویداد بازی‌های زمستانی پیونگ چانگ و بازی‌های آسیایی جاکارتا، این نخستین رویداد در پاراآسیایی است که دو کشور با هم در مراسم رژه شرکت می‌کنند."

وی در ادامه از حمایت‌های کمیته بین المللی پارالمپیک، فدراسیون‌های بین المللی و کمیته برگزاری بازی‌های اندونزی بابت حمایت‌هایشان در این مدت تقدیر و تشکر کرد.

اندرو پارسونز، رئیس کمیته بین‌المللی پارالمپیک می گوید: "ما بسیار خوشحالیم که کره شمالی و جنوبی با هم در مراسم‌های بازی‌های پاراآسیایی حضور دارند و از لباس‌های رسمی یک شکل بهره می‌برند."

وی افزود: "چنین رویدادهایی بار دیگر توانمندی ورزش را برای اتحاد ملت‌ها و رساندن پیام صلح و دوستی از این طریق نشان داد. ما امیدواریم ورزشکارانی که در جاکارتا حضور دارند، موفق باشند و به خواسته‌های خود برسند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار