فوتبال جهان| خولن لوپتگی: قضاوت بی‌عیب و نقص وجود ندارد اما من موافق VAR هستم

فوتبال جهان - خولن لوپتگی می‌گوید طبیعی است که هنوز کمک داور ویدئویی دارای نقص‌هایی باشد اما او وجود این فناوری را به سود فوتبال می‌داند.

، خولن لوپتگی در کنفرانس خبری پیش از بازی فردا شب (چهارشنبه) تیمش در خانه سویا از هفته ششم لالیگا درباره مسائلی همچون غیبت ناگهانی ایسکو به دلیل دچار شدن به عارضه التهاب آپاندیس، پیروزی لوکا مودریچ در کورس کسب جایزه سال فیفا و کمک داور ویدئویی در لالیگا به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد.

لوپتگی درباره ایسکو که گفته می‌شود یک ماه خانه‌نشین خواهد بود و قرار است تحت عمل جراحی قرار گرفته است، گفت: صبح امروز ایسکو درد داشت و باید مورد عمل جراحی قرار بگیرد. امیدواریم همه چیز خوب پیش برود و او هر چه زودتر بهبودی‌اش را به دست آورد. ما داریم به مهره‌های جایگزین او فکر می‌کنیم و اینکه چه کسی را به جایش به زمین بفرستیم. ما به همه بازیکنان‌مان اعتماد داریم.

سرمربی رئال مادرید در پاسخ به این سؤال که فکر نمی‌کند مراسم شب گذشته فیفا تمرکز بازیکنان او را برای مصاف با سویا گرفته باشد، تأکید کرد: خیر. این هم بخشی از فوتبال است و من برای آن دسته از بازیکنانم که آنجا بودند و جایزه بردند، خوشحالم. ما یک بازی بسیار سخت مقابل سویا داریم که بازی هیجان انگیزی است. چیزی که ما می‌خواهیم بسیار بیشتر از جوایز انفرادی است. سویا تیمی بسیار خوب با بازیکنانی است که به خوبی خودشان را به سیستم پابلو ماچین تطبیق داده‌اند. آنها بسیار سازمان یافته بازی می‌کنند و مدتی است که روی دور گلزنی افتاده‌اند.

VAR و جنجال اخیری که استفاده از این فناوری در بازی بارسلونا - جیرونا آفرید، موضوع بعدی صحبت‌های لوپتگی بود که در این خصوص گفت: من نمی‌خواهم در مورد نظر سایرین قضاوت کنم اما خودم معتقدم که VAR به برطرف شدن شک و شبهات کمک می‌کند. چیزی به اسم قضاوت بی‌عیب و نقص وجود ندارد اما من فکر می‌کنم که این سیستمی است که رو به پیشرفت قرار دارد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار