فوتبال جهان| نارضایتی فیفا از نادیده گرفته شدن مراسم بهترین‌ها از سوی مسی و رونالدو

فوتبال جهان - فدراسیون جهانی فوتبال از رویکرد دو ستاره برتر حال حاضر دنیا در قبال مراسم معرفی بهترین‌های این رشته ورزشی در سال ۲۰۱۸ راضی نیست.

، مراسم شب گذشته The Best  یا همان معرفی بهترین‌های دنیای فوتبال توسط فیفا رنگ و بوی سال‌های گذشته را نداشت و دلیلش هم مشخص بود؛ غیب همزمان لیونل مسی و کریستیانو رونالدو، دو بازیکنی که در یک دهه گذشته مهمترین جوایز انفرادی دنیای فوتبال را از آن خود کرده‌اند.

غیبت این دو به خصوص رونالدو که هم نامزد کسب جایزه بود هم در مراسم معرفی بهترین بازیکن اروپا توسط یوفا، بازخوردی منفی از سوی فیفا داشته است به طوری که یکی از عوامل این سازمان هم به این صریحاً به این موضوع اذعان داشته است.

این نماینده فیفا که در مراسم حضور داشت و نامش فاش نشد، گفت: آنها فوتبال را بی‌اعتبار کردند و حتی درک نمی‌کنند که این کار را انجام داده‌اند.

غیبت مسی و رونالدو در مراسم فیفا در حالی محسوس بود که ستاره‌ها و چهره‌های برجسته‌ای همچون لوکا مودریچ، محمد صلاح، سرخیو راموس، داوید دخه‌آ، کیلیان امباپه، تیبو کورتوا، رافائل واران، دنی آلوز، زین‌الدین زیدان، مائوریسیو پوچتینو، زلاتکو دالیچ، لوران بلان، دیدیه دشان، یواخیم لو، فابیو کاپلو، میشل سالگادو، ژولیو باپتیستا، نوانکو کانو، رنه ایگویتا، فدریک کانوته، رونالدینیو و رونالدوی برزیلی در آن حضور داشتند.

نکته‌ای که درباره مراسم امسال معرفی بهترین بازیکن فیفا مشخص بود، ارزش بیشتر قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا در قیاس با قهرمانی جام جهانی ۲۰۱۸ به عنوان معیاری برای انتخاب نامزدهای نهایی بود چرا که هر سه نامزد نهایی این جایزه فینالیست لیگ قهرمانان فصل گذشته بودند و هیچ نماینده‌ای از فرانسه که قهرمان جام جهانی ۲۰۱۸ شد، در بین آنها وجود نداشت.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار