رضا لایق: در چندماه اخیر تیم‌های کشتی ایران هفت بار قهرمان جهان و آسیا شده‌اند

رضا لایق، دبیر فدراسیون کشتی گفت: به لطف خدا در چند ماه اخیر تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی کشورمان در رده‌های سنی نوجوانان و جوانان در رقابت‌های جهانی و آسیایی، هفت بار قهرمان شده اند و تیم جوانان آزاد نیز جزو سه تیم برتر دنیا قرار گرفت.

، رضا لایق در گفت‌وگو با روابط عمومی فدراسیون کشتی با بیان این مطلب افزود: امیدوارم به لطف خدا و با حمایت مردم عزیز، این نفرات در آینده در تیم‌های ملی بزرگسالان بتوانند، برای کشتی ایران در رقابت‌های مهم و اصلی افتخارآفرین باشند.

وی با قدردانی از سرمربی، کادر فنی و مدیریتی تیم جوانان فرنگی ادامه داد: از عملکرد و نتایج کسب شده توسط تیم ملی کشتی فرنگی جوانان در رقابت‌های جهانی اسلواکی راضی هستیم و این موضوع نشان می‌دهد که برنامه ریزی‌های انجام شده طی چند سال گذشته،  مانند برگزاری مسابقات بین المللی با کیفیت فنی و اجرایی در داخل کشور، اعزام‌ها، اردوها، برنامه‌های تمرینی و همچنین اجرای فرآیند انتخابی تیم‌های ملی که در شناسایی استعدادها و رشد و پرورش آن‌ها نقش ویژه‌ای داشته، به همراه تلاش ویژه و مهارت آماده سازی تیم از سوی کادر فنی در زمینه کسب این موفقیت آن هم  ۴ مدال طلا موثر بوده است.

رضا لایق تصریح کرد: با توجه به اینکه این توجه در رده‌های سنی نونهالان و خردسالان  هم به درستی دنبال می‌شود، در نهایت امیدواریم این چرخه، تیم کشتی فرنگی بزرگسالان را  در سال‌های آینده به نحو مطلوبی مورد حمایت و تقویت قرار بدهد.

رضا لایق خاطرنشان کرد: در مورد تیم ملی کشتی آزاد جوانان نیز ارزیابی اولیه ما این بود که این تیم در بعضی اوزان ضعف‌هایی دارد. البته به لطف خدا جوانان آزادکار از کورس قهرمانی جا نماندند و جزو سه تیم قرار گرفتند. اما عملکرد فنی برخی کشتی گیران که انتظار بیشتری از آن‌ها داشتیم، رضایت بخش نبود که حتما امیر توکلیان مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد گزارش خود را در زمینه عملکرد فنی کشتی گیران، کادر فنی و بطور کلی عملکرد تیم  به شورای فنی ارائه می‌دهد تا در نهایت نقاط ضعف بررسی و در صورت لزوم تصمیم‌گیری شود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار