کتایون خسرویار: تیم فوتبال دختران زیر ۱۹ سال را از صفر ساختیم/ می‌توانیم از گروه خود صعود کنیم

کتایون خسرویار، سرمربی تیم ملی فوتبال دختران گفت: در شرایطی امروز برابر اردن به پیروزی رسیدیم که تیم زیر ۱۹ سال دختران را از صفر ساخته‌ایم.

خبرنگار ورزشی ، تیم ملی فوتسال دختران زیر ۱۹ سال ایران امروز در نخستین دیدار دوستانه خود به مصاف تیم ملی دختران اردن رفت.

کتایون خسرویار پس از پیروزی شاگردانش برابر اردن در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بازی نسبتا خوبی داشتیم اما صددرصد راضی نیستم. می‌توانستیم بهتر بازی کنیم اما این را هم باید در نظر بگیریم بازی امروز نخستین تجربه بین‌المللی بازیکنان ایران در کشورمان بود.

وی افزود: استراتژیک ما در این بازی این بود که تا ۲۵ دقیقه نخست بازی گل نخوریم و حفظ توپ کنیم. پس از اینکه گل اول را خوردیم به بازیکنانم گفتم تنها یک دقیقه فرصت دارید تا گل خورده را جبران کنید.

سرمربی تیم فوتبال دختران ادامه داد: در این بازی دروازه‌بانان جدید خود را محک زدیم. متاسفانه باشگاه‌های ایران دروازه‌بانی تربیت نکرده‌اند که بتوانیم در ترکیب تیم داشته باشیم. بر همین اساس از صفر کار خود را شروع کردیم و امروز دروازه‌بانان خود را محک زدیم.

خسرویار عنوان کرد: بازی دوم برایمان خیلی مهم است با ترکیب جدید و استراتژیک جدید بازی خواهیم کرد. در بازی امروز از گوشه چپ تیم بسیار راضی بودم. فاطمه شعبانیان، سمیرا محمدپور و ثنا قسمت چپ تیم را بسیار خوب پوشش می‌دهند.

وی در پاسخ به این سوال که آیابهتر نبود با تیم‌های همگروهی خود بازی می‌کردیم گفت: بازی با تیم اردن بسیار عالی بود نمی‌خواهم روحیه بازیکنان در مصاف با تیم‌های بزرگ از الان به هم بریزد. تیم اردن نیز در جام جهانی زیر ۱۷ سال حضور داشت و تیم باتجربه‌ای است. در حالیکه ما بیشتر بازی‌های دوستانه خود با تیم بزرگسالان انجام داده بودیم. این را هم باید در نظر بگیریم که تیم ما از پایه خوب نبود و ما کار بسیار زیادی را برای احیاء این تیم انجام دادیم.

سرمربی تیم فوتبال دختران اشاره‌ای نیز به تیم‌های همگروهی ایران در مسابقات مقدماتی آسیا داشت و در این باره اظهار داشت: با تیم‌های میانمار، لائوس و فلسطین همگروه هستیم. میانمار تیم بسیار قوی دارد که از پایه کار کرده است. مربی هلندی هدایت این تیم را برعهده دارد. تیم لائوس برغم اینکه به لحاظ قدی کوتاه هستند اما مانند پسران بازی می‌کنند. تیم فلسطین نیز بازیکنان لژیونر متعددی را در ترکیب خود دارد. کار بسیار سختی در پیش داریم اما اگر بازیکنان بخواهند می‌توانند از گروه خود صعود کنند.

خسرویار عنوان کرد: در شرایطی که بانوان دوست دارند به استادیوم‌ها بیایند اما امروز استقبال زیادی از بازی ایران و اردن نشد. از بانوان می‌خواهم که در بازی دوم که چهارم مهرماه برگزار می‌شود با حضور در استادیوم علاوه بر روحیه دادن به تیم ایران، تیم اردن را نیز سورپرایز کنند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار