حسینی: به آینده کشتی کلاسیک امیدوارم/ مدال اولویت‌مان نبود، نمی‌دانستیم در لبنان با چه شرایطی مواجه خواهیم شد

مربی تیم ملی کشتی کلاسیک بانوان گفت: من آینده کشتی کلاسیک را خیلی خوب می‌بینم، خصوصا اینکه در لبنان دیدم تیم‌ها استقبال خوبی از این رشته داشته و چند قهرمان اروپا به مسابقات آمده بودند.

سیده مریم حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی درخصوص عملکرد شاگردانش در اولین تورنمنت بین‌المللی کشتی کلاسیک در لبنان اظهار داشت: به هرشکل این مسابقات اولین رقابت بین‌المللی بود که در این رشته برگزار می‌شد و ما هم هیچ تجربه‌ای در کشتی نداشتیم. مدت کمی است که استارت این رشته در ایران خورده، به همین دلیل واقعا هیچ انتظاری برای کسب مدال نداشتیم. ما در این رشته تنها ۷ اردو برگزار کردیم و واقعا نمی‌دانستیم ممکن است با چه حریفان و با چه سطح مسابقه‌ای مواجه شویم. بچه‌ها قبلا محک خارجی نخورده بودند و نمی‌شد پیش‌بینی کرد مقابل حریف خارجی چه عملکردی خواهند داشت. با این حال نتیجه‌ای که گرفتیم عالی بود. اینکه در اولین تجربه مسابقه رسمی، دو طلا و دو برنز بگیریم نتیجه خوبی بود.

وی در مورد عملکرد شاگردانش در این مسابقات تصریح کرد: فاطمه محمدی در وزن ۵۰ کیلوگرم خیلی خوب بود، اما به خاطر بی تجربگی‌اش باخت، وگرنه از نظر بدنی و تکنیک خیلی خوب بود. در ۵۵ کیلوگرم هم چنین شرایطی داشتیم، زهرا یزدانی در آلیش قهرمان بوده اما سابقه کشتی کلاسیک نداشت ولی با این حال مبارزه خوبی برابر حریف قرقیزستانی داشت و مثل فاطمه محمدی به مدال برنز رسید. فاطمه نیکبخت در ۶۰ کیلوگرم هم خیلی خوب حریفانش را شکست داد، می‌توانم بگویم کشتی کاملی را از خود به نمایش گذاشت و فنون زیادی را روی حریفانش اجرا کرد که این خیلی برای همه ما خوب بود. او کشتی گیر زیرگیری است. در وزن ۶۵ و ۷۰ کیلو میمنت قاسم آبادی و کوثر لفته‌زاده واقعا با قرعه دشواری مواجه شدند. حریفان آنها عنوان دار اروپا و خیلی با تجربه بودند و سال‌ها در کشتی آزاد مبارزه کرده‌اند. معصومه خانلر حریفان خوبی داشت اما خوب مبارزه کرد و به مدال طلا رسید.

این مربی شهرکردی که در غیاب گانا واسلینکو، تیم کشتی کلاسیک ایران را در تورنمنت لبنان کُوچ می‌کرد، ادامه داد: باز هم تاکید می‌کنم که ما واقعا از بچه‌ها انتظار مدال نداشتیم، هرچند که پیش از مسابقه آنها آنقدر روحیه خوبی داشتند که همه می‌گفتند مدال طلا می‌گیرند، اما عمر کشتی کلاسیک ما تنها ۷ اردو بوده که چون بچه‌ها چیزی از کشتی نمی‌دانستند خانم واسلینکو فقط در بحث آموزش فنون و تکنیک‌ها کار می‌کرد و فرصتی نداشتیم که به صورت تخصصی برای کشتی بدنسازی کنیم، درحالیکه حریفان ما سال‌هاست کشتی آزاد می‌گیرند و کشتی کلاسیک شباهت بسیار زیادی با این رشته دارد.

حسینی ادامه داد: ما مطمئن بودیم حریفان‌مان در لبنان خیلی خوب و باتجربه‌اند به همین دلیل از بچه‌ها خواستیم فقط چیزهایی که یاد گرفته‌اند را در مبارزه به نمایش بگذارند و کسب مدال اولویت ما نیست، اما خوشبختانه همه خیلی باانگیزه و جنگنده ظاهر شدند و درنهایت بهترین نتیجه را گرفتند. من آینده کشتی کلاسیک را خیلی خوب می‌بینم، خصوصا اینکه در لبنان دیدم تیم‌ها استقبال خوبی از این رشته داشته‌اند و چند قهرمان اروپا به مسابقات آمده بودند. من فکر می‌کنم کشتی کلاسیک خیلی زود شرایطی شبیه به کشتی آزاد را پیدا کند و خیلی از تیم‌ها در این رشته فعالیت کنند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار