کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان|مقصودی نقره گرفت، کاووسی پنجم شد/ یک مدال در ۵ وزن نخست

نماینده وزن ۶۵ کیلوگرم کشورمان در پنج وزن اول رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان با شکست در فینال به مدال‌ نقره بسنده کرد.

، رقابت‌های فینال و رده بندی پنج وزن نخست مسابقات کشتی آزاد جوانان قهرمانی جهان امشب (شنبه) در شهر ترناوا اسلواکی برگزار شد که امیرحسین مقصودی در وزن ۶۵ کیلوگرم با شکست در فینال به مدال نقره بسنده کرد و امیرحسین کاووسی نیز با شکست در دیدار رده بندی وزن ۷۰ کیلوگرم از کسب مدال برنز بازماند.

* نتایج کشتی‌گیران کشورمان در پنج وزن نخست به شرح زیر است:

در وزن ۵۷ کیلوگرم رضا علیجان زاده پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل آندری ژلپ از اوکراین با نتیجه ۱۲ بر ۱۰ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر مقابل حریف آمریکایی، علیجان‌زاده از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۶۵ کیلوگرم امیرحسین مقصودی در دور اول با نتیجه ۴ بر صفر بالاز هاکزر از اسلواکی را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل بود باتباتار از مغولستان به پیروزی رسید و در دور سوم نیز مقابل فاتی ویسیلی از مقدونیه با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. مقصودی در این مرحله مقابل نیکولای گراهمز از مولداوی با نتیجه ۱۱ بر ۶ پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت، اما در فینال با نتیجه ۸ بر ۷ مغلوب ساین کازیریک از روسیه شد و به مدال نقره بسنده کرد.

در وزن ۷۰ کیلوگرم امیرحسین کاووسی در دور اول مقابل گادجی مراد گادجیف از آذربایجان با نتیجه ۱۸ بر ۷ مغلوب شد، اما با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده‌ها رفت. کاووسی ابتدا در این گروه با نتیجه ۱۰ بر صفر تینو ریتینگر از آلمان را مغلوب کرد و در کشتی بعد نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد استپان لیلیک از اوکراین گذشت و راهی دیدار رده‌بندی شد. وی در دیدار رده‌بندی به مصاف واسیلی دیاکون از مولداوی رفت، اما با شکست ۱۰ بر ۹ از کسب مدال برنز بازماند.

در وزن ۷۹ کیلوگرم سجاد غلامی در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر حسن فؤاد از مصر را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه ۱۰ بر ۲ از سد تورنیکه کوینیکادزه از گرجستان گذشت و در دور سوم مقابل اصلانبک گوارامیا از روسیه با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست خورد که با توجه به شکست این کشتی‌گیر روس در مرحله نیمه نهایی مقابل کشتی‌گیر ژاپنی، غلامی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۹۷ کیلوگرم سجاد عزیزی در دور نخست مارتین لانگ از مجارستان را با نتیجه ۱۱ بر صفر از پیش رو برداشت. وی در دور دوم مقابل ماگومد خان ماگومدوف از روسیه با نتیجه ۶ بر صفر (ضربه فنی) مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال وی به گروه شانس مجدد رفت. عزیزی در این گروه ابتدا مقابل ریچارد دیچاتیلیتس از کانادا با نتیجه ۱۲ بر صفر پیروز شد، اما در کشتی بعد مقابل زوریکو اورتاشویلی از گرجستان با نتیجه ۸ بر ۶ شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

بدین ترتیب آزادکاران کشورمان در ۵ وزن اول تنها موفق به کسب یک مدال نقره توسط مقصودی شدند.

فارس در ۵ وزن دوم نیز که مسابقات مرحله مقدماتی‌اش امروز برگزار شد که فروتن در وزن ۹۲ کیلوگرم موفق به حضور در فینال شد و فردا شب برای کسب مدال طلا مبارزه خواهد کرد. در وزن ۸۶ کیلوگرم نیز سیدابوالفضل هاشمی در دیدار رده‌بندی برای کسب مدال مبارزه می‌کند. 

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم، امیر یاری فردا در گروه شانس مجدد برای حضور در دیدار رده بندی و کسب مدال برنز مبارزه خواهد کرد. مهدی عشقی و علی سوادکوهی نیز در اوزان ۶۱ و ۷۴ کیلوگرم حذف شدند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار