داورزنی: ورزش یکی از مظاهر اقتدار ملی ایران است/ ورزش کشورمان باید در آسیا سرآمد باشد

محمدرضا داورزنی، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: بر اساس مطالعات و تحقیقاتی که داشتیم ورزش ایران در رشته‌های مختلف باید در آسیا سرآمد باشد و در دنیا هم در بین قدرت‌های برتر قرار بگیرد.

و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، محمدرضا داورزنی، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش وجوانان در دیدار با ملی‌پوشان شطرنج ایران قبل از اعزام به المپیاد جهانی شطرنج که عصر امروز برگزار شد با اشاره به تمدن غنی و کهن ایرانی اظهار داشت: با بررسی تاریخ به یک واقعیت غیرقابل انکار می رسیم که ایران از تمدن غنی هشت هزار ساله برخوردار است و به عنوان یکی از دو امپراطوری بزرگ دنیا بوده و بسیاری از تغییر و تحولات از کشور ما آغاز شده در حالیکه آمریکا قدمت آنچنانی ندارد و از تمدن غنی برخوردار نیست ولی اکنون تلاش می‌کند بر تمام دنیا سیطره داشته باشد ولی ایران با قدمت و تمدن کهن هیچگاه کشور متجاوز گر نبوده ولی مقابل زورگویی ها و استبدادگری ها قرار گرفته و در عین حال با هیچ کشوری به جز رژیم صهیونیستی هم مشکل ندارد و مقابل ابرقدرتها هم مقاومت می‌کند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنانش عرصه ورزش را یکی از مظاهر اقتدار ملی ایران اسلامی در دنیا مطرح کرد و اظهار داشت: بر اساس مطالعه و تحقیقات اعتقاد داریم که در عرصه ورزش هم در بسیاری از رشته ها باید در قاره آسیا حرف اول را بزنیم و سرآمد باشیم و در دنیا هم در بین قدرت های برتر قرار بگیریم که البته در برخی رشته ها این اتفاق افتاده است.

محمدرضا داورزنی ادامه داد: در ووشو،کاراته، تکواندو و والیبال که ورزش‌های دیگر کشورها هستند ایران اسلامی به یکی از قدرت‌های برتر دنیا تبدیل شده است در وزنه برداری و کشتی هم دیرباز سرآمد بودیم و خوشبختانه در شطرنج هم در طی این سال ها نتایج خوبی گرفته ایم.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان گفت: هوش ایرانی‌ها از متوسط دنیا بالاتر است و شطرنج هم آز آن دسته رشته هایی است که ایران توانسته قدرت خود را در عرصه آسیایی و جهانی نشان دهد و موفقیت های این رشته موجی از خوشحالی و امید را برای مردم به ارمغان آورده است.

محمدرضا داورزنی به مشکلات کنونی اقتصادی کشور اشاره کرد و اظهار داشت: در شرایطی که سخت ترین تحریم ها علیه ایران اعمال می شود قطعا نتایج ورزشکاران ما می‌تواند مایه امید و دلگرمی مردم ایران باشد چرا که مردم همه ورزشکارانی را که باعث ابهت نام ایران و اهتزاز پرچم مقدس کشورمان می شوند دوست دارند و به آنها احترام می‌گذارند بنابراین ورزشکاران در چنین شرایطی می توانند با نتایج خوب دل مردم را شاد کنند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان گفت: ورزش ایران یکی از مظاهر اقتدار ملی است و شطرنج هم با نتایجی که بدست آورده است به وحدت ملی در کشور کمک کرده است.

محمدرضا داورزنی ادامه داد: مردم ایران خودشان را در قهرمانانشان حس می‌کنند و فارغ از نوع ورزش فقط به اهتزاز پرچم می‌اندیشند و ورزشکاران را صادقانه دوست دارند و ورزشکاران هم وظیفه دارند اکنون با اقتدار در میادین ظاهر شده و به عزت هموطنان خود کمک کنند.

معاون توسعه وزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان گفت: آنچه مسلم است ایرانیان همواره پیام آور صلح و دوستی بوده اند و در عرصه ورزش هم ورزشکاران ما به خوبی این پیام را منتقل کرده اند و شطرنج بازان هم قطعا با این رویکرد پیام صلح و دوستی ایرانیان را به جهانیان می رسانند چرا که آنها سفیران فرهنگی ما هستند.

در این نشست رئیس فدراسیون شطرنج به ارائه گزارشی از برنامه های این فدراسیون پرداخت همچنین تک تک ملی پوشان هم دقایقی با معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای به گفتگو پرداختند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار