شاهرخ شهنازی: مسابقات المپیک جوانان میدانی است تا آنها تا فلسفه المپیک را بشناسند

شاهرخ شهنازی، دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: تلاش می‌کند تا دوستی، رفاقت، تبادل فرهنگ‌ها و بازی جوانمردانه و مفاهیم نهضت المپیک را به جوانان آموزش دهد.

خبرنگار ورزشی ، شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک در نشست خبری اظهار داشت: سومین دوره المپیک جوانان درحالی برگزار می‌شود که سنگاپور و چین در دوره‌های گذشته میزبانان این مسابقات بودند. این مسابقات تمرینی برای جوانان است تا فلسفه المپیک را بشناسند تا در المپیک شرکت کنند. تعداد قابل توجهی از کسانی که در المپیک نانجینگ بودند در ریو مدال کسب کردند. بحث آشنایی و نگاه آموزشی نسبت به المپیک بیش از مدال اهمیت دارد. IOC تلاش می‌کند تا دوستی، رفاقت، تبادل فرهنگ‌ها و بازی جوانمردانه و مفاهیم نهضت المپیک را به جوانان آموزش دهد. زمان برگزاری هم به گونه‌ای است که جوانان در فضای غیر مسابقه قرار بگیرند.

وی در پاسخ به این سوال که چه میزان کار فرهنگی برای جوانان کشورمان صورت گرفته، افزود: در المپیک نانجینگ‌ برخی از برنامه‌های مسابقات به گونه‌ای بودکه امکان حضور جوانان ما وجود نداشت اما ۸۰ درصد از برنامه‌ها از لحاظ فرهنگی مناسب بود. رحیمی سخنگو و سرپرست کاروان ما در آرژانتین است. در این دوره تعداد کل کاروان و دختران به نسبت گذشته بیشتر است و امیدوارم در برنامه‌ها با اصول اسلامی شرکت کنیم و ارتباط بین المللی را نیز به جوانان آموزش دهیم.

ادامه دارد...

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار