کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان|صعود امیرحسین مقصودی به فینال/ حضور کاووسی و عزیزی در گروه بازنده‌ها

امیرحسین مقصودی به دیدار فینال وزن ۶۵ کیلوگرم رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان در اسلواکی راه یافت.

و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان از ظهر امروز (جمعه) در شهر ترناوا اسلواکی و با برگزاری مسابقات پنج وزن نخست آغاز شد و در پایان رقابت‌های مقدماتی امیرحسین مقصودی به دیدار فینال وزن ۶۵ کیلوگرم راه یافت و امیرحسین کاووسی و سجاد عزیزی نیز در اوزان ۷۰ و ۹۷ کیلوگرم به گروه بازنده‌ها رفتند.

نتایج کشتی‌گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۵۷ کیلوگرم رضا علیجان‌زاده پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل آندری ژلپ از اوکراین با نتیجه ۱۲ بر ۱۰ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر مقابل حریف آمریکایی، علیجان‌زاده از دور رقابت‌ها کنار رفت. در این وزن کشتی‌گیران روسیه و هند به دیدار فینال راه یافتند.

امیرحسین مقصودی در وزن ۶۵ کیلوگرم در دور اول با نتیجه ۴ بر صفر بالاز هاکزر از اسلواکی را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل بود باتباتار از مغولستان به پیروزی رسید و در دور سوم مقابل فاتی ویسیلی از مقدونیه با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. مقصودی در این مرحله مقابل نیکولای گراهمز از مولداوی با نتیجه ۱۱ بر ۶ پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. حریف وی در این دیدار به مصاف ساین کازیریک از روسیه می‌رود.

امروز همچنین در وزن ۷۰ کیلوگرم امیرحسین کاووسی در دور اول مقابل گادجی مراد گادجیف از آذربایجان با نتیجه ۱۸ بر ۷ مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده‌ها رفت. کاووسی ابتدا در این گروه با تینو ریتینگر از آلمان کشتی می‌گیرد و در صورت پیروزی بر این حریف در کشتی بعد به مصاف استپان لیلیک از اوکراین می‌رود و در صورت گذر از این کشتی‌گیر در دیدار رده بندی با واسیلی دیاکون از مولداوی مبارزه خواهد کرد. کشتی‌گیر روس دیگر فینالیست این وزن است.

براساس این گزارش، در وزن ۷۹ کیلوگرم سجاد غلامی در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر حسن فؤاد از مصر را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه ۱۰ بر ۲ از سد تورنیکه کوینیکادزه از گرجستان گذشت و در دور سوم مقابل اصلانبک گوارامیا از روسیه با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست خورد، اما با توجه به شکست این کشتی‌گیر روس در مرحله نیمه نهایی مقابل کشتی‌گیر ژاپنی، غلامی از دور رقابت‌ها کنار رفت. در این وزن کشتی‌گیران آمریکا و ژاپن به دیدار فینال راه یافتند.

در وزن ۹۷ کیلوگرم نیز سجاد عزیزی در دور نخست مارتین لانگ از مجارستان را با نتیجه ۱۱ بر صفر از پیش رو برداشت. وی در دور دوم مقابل ماگومدخان ماگومدوف از روسیه با نتیجه ۶ بر صفر (ضربه فنی) مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال وی به گروه شانس مجدد رفت. عزیزی در این گروه ابتدا به مصاف ریچارد دیچاتیلیتس از کانادا می‌رود و در صورت پیروزی در این دیدار در کشتی بعد با زوریکو اورتاشویلی از گرجستان پیکار می‌کند و در صورت پیروزی در این کشتی در دیدار رده‌بندی به مصاف فیض اله آکتورک از ترکیه خواهد رفت. کشتی‌گیر آمریکایی دیگر فینالیست این وزن است.

رقابت‌های شانس مجدد پنج وزن نخست ظهر فردا (شنبه) و رقابت‌های رده‌بندی و فینال این اوزان فرداشب برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار