فوتبال جهان| مخالفت فدراسیون فوتبال اسپانیا با برگزاری دربی کاتالونیا در خاک آمریکا

فوتبال جهان - فدراسیون فوتبال اسپانیا با برگزاری یکی از بازی‌های لالیگا در خارج از این کشور مخالف است.

و به نقل از نشریه مارکا، در پی جنجال‌هایی که پیرامون برگزاری یکی از بازی‌های فصل جدید لالیگا در آمریکا به وجود آمده است، فدراسیون فوتبال اسپانیا در تصمیمی که با حمایت فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) مواجه شده است، اعلام کرد که مانع اجرایی شدن این طرح خواهد شد.

به پیشنهاد سازمان لیگ اسپانیا، قرار بود که مصاف دو تیم ایالت کاتالونیا، جیرونا و بارسلونا روز ۲۷ ماه ژانویه سال ۲۰۱۹ در شهر میامی آمریکا برگزار شود، اما فدراسیون فوتبال اسپانیا با برگزاری رقابت‌‌های داخلی این کشور در خارج از مرزهای اسپانیا مخالف است.

طبق ادعای برنامه پارتیداسوی شبکه رادیویی کادناکوپه اسپانیا، لوئیس روبیالس، رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا امروز (جمعه) نامه‌ای به خاویر تباس، رئیس سازمان لیگ ارسال کرده و در آن موضع فدراسیون در خصوص برگزاری بازی جیرونا - بارسلونا در آمریکا را مشخص کرده است.

طبق گزارش این برنامه، فدراسیون فوتبال اسپانیا اعلام کرد احتمال برگزاری این بازی در آمریکا صفر است. در نامه فدراسیون فوتبال عنوان شده که نه یوفا، نه فیفا و نه دولت اسپانیا از طرح برگزاری بازی‌های داخلی در خاک کشورهای دیگر استقبال نمی‌کنند و اتحادیه فوتبالیست‌های اسپانیا هم مخالفت این برنامه است.

گویا نسخه‌هایی از این نامه برای نهاد‌های مدیریتی بین‌المللی فوتبال هم ارسال شده تا آنها را از موضع فدراسیون فوتبال اسپانیا آگاه کند.

با وجود مشخص شدن موضع فدراسیون فوتبال اسپانیا، تباس بر اجرایی شدن طرحش پافشاری می‌کند. رئیس سازمان لیگ اسپانیا گفت: بحثی در کار نیست. یوفا موضعش را اعلام نکرده است. فیفا هم صلاحیت تأیید یا رد این طرح را ندارد. ما هم با اتحادیه فوتبالیست‌های حرفه‌ای اسپانیا در حال مذاکره هستیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار