ساوه‌ شمشکی: بیرامی تهمت غیراخلاقی به من زد، اما دبیر فدراسیون اسکی گفت دارند ماست‌مالی می‌کنند

سرمربی مستعفی تیم اسکی صحرانوردی درباره دلایل استعفایش توضیحاتی را ارائه کرد.

حسین ساوه شمشکی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ، درباره استعفایش از سرمربیگری تیم ملی اسکی صحرانوردی اظهار داشت: ۲ سال قبل به عنوان سرمربی معرفی شدم، اما همان زمان هم گفتم که به دنبال حکم نیستم و مسئله مهم برایم کار کردن است. در آن زمان اسکی صحرانوردی تقریباً منقرض شده بود و فقط سه ورزشکار فعالیت می‌کردند، اما با تلاش همه دوستانم توانستیم این تعداد را به ۴۰ اسکی‌باز در بخش صحرانوردی برسانیم.

وی افزود: بدون چشمداشت و با کمترین حقوق دریافتی به کارم ادامه دادم. شاید باورتان نشود، اما سال گذشته فقط ۵ میلیون تومان حقوق از طرف فدراسیون به من داده شد که این مبلغ، پول بنزین ماشین و موارد جزئی هم نمی‌شود.

سرمربی مستعفی تیم اسکی صحرانوردی ادامه داد: ۳۵ سال سن دارم، اما در طول عمرم هرگز یک مورد اخلاقی و انصباطی هم نداشته‌ام. متاسفانه خانم سمانه بیرامی یکی از ملی‌پوشان صحرانوردی به من تهمت غیر اخلاقی زده، این در حالی است که در ۷، ۸ سال اخیر سالی نبوده که او کمیته انضباطی نداشته باشد. در سال‌های اخیر چندین ورزشکار زیر ۲۰ سال را کشف کرده‌ام که بیرامی از اینکه برایش رقیب پیدا شده، ترسیده و به همین دلیل به من تهمت زده است. جالب اینکه او با سرمربیان قبل از من هم مشکل داشته است.

ساوه شمشکی گفت: او احساس خطر کرده و بر همین اساس تهمت زده که به او پیام غیر اخلاقی داده‌ام. این موضوع بیش از یک ماه قبل از طریق رئیس فدراسیون به من گفته شد و حتی از طرف برخی اطرافیان بیرامی مورد تهدید هم قرار گرفتم. ماجرا را با مهدوی، رئیس وقت کمیته فنی در میان گذاشتم تا او پیگیر ماجرا شود، اما تلاش‌های او هم به جایی نرسید و مهدوی مجبور به استعفا شد.

وی عنوان کرد: شخصاً از رئیس و دبیر فدراسیون درخواست پیگیری ماجرا را کردم. آنها ابتدا گفتند که ۱۰ روز سکوت کنم تا موضوع پیگیری شود، اما دبیر فدراسیون پس از آن گفت که بی‌خیال شوم و عنوان کرد که "دارند موضوع را ماست‌مالی می‌کنند". رزومه من در این دو سال کاملاً مشخص است، اما متاسفانه هرکسی که در این فدراسیون خوب کار می‌کند، دچار مشکل می‌شود. در واقع فدراسیون اسکی یک بله‌قربان‌گو می‌خواهد.

سرمربی مستعفی تیم اسکی صحرانوردی تصریح کرد: هرچه به فدراسیون گفتم که موضوع را پیگیری کند، اما این اتفاق نیفتاد. من کارمند آتش‌نشانی هستم و در شمشک که منطقه کوچکی است، زندگی می کنم. چنین مسائلی مثل بمب صدا می‌کند و به سرعت به گوش همه می‌رسد. حالا من با یک تهمت مواجه شده‌ام و آبرویم در خطر است و حتی حراست شهرداری هم به من گفته که ماجرا از چه قرار است.

ساوه شمشکی در ادامه به تسنیم گفت: به فدراسیون گفتم که اگر من مقصر هستم، اخراجم کنند، اما اگر بی‌گناه باشم، باید اعاده حیثیت صورت بگیرد. دبیر فدراسیون می‌گوید که بی‌خیال شوم، اما چطور می‌توانم بی‌خیال یک موضوع مهم شوم که تاثیر زیادی در زندگی‌ام داشته است؟ آخرین پیغام من به بیرامی مربوط به بازگشت از المپیک زمستانی در اسفند ۹۶ است و من پس از آن هرگز به او پیامی نفرستاده‌ام. حالا هم این ورزشکار از اینکه استعدادهایی پیدا شده‌اند، احساس خطر کرده و از این طریق می خواهد ضربه بزند.

سرمربی مستعفی تیم اسکی صحرانوردی با اشاره به حمایت فدراسیون اسکی از سمانه بیرامی خاطرنشان کرد: فدراسیون می‌خواهد از طریق این ورزشکار نشان بدهد که به دنبال حمایت از ورزشکاران غیر بومی است و به همین دلیل هم بیرامی را حمایت می‌کند و پیگیر ماجرا نیست.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار