باوفا: تکرار قهرمانی جهان هم نظر مسئولان را نسبت به کشتی تغییر نداد/ قانون وزن‌کشی بدترین قانونی است که در کشتی دیده‌ام

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان گفت: این برای ملی پوشان ما خیلی سخت بود که دیدند حتی تکرار قهرمانی جهان هم نتوانسته نگاه مسئولان ورزش را نسبت به کشتی تغییر دهد.

حمید باوفا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی در خصوص کسب عنوان قهرمانی در مسابقات جهانی اسلوواکی اظهار داشت: پیش از اعزام تیم هم گفته بودم که برای تکرار قهرمانی به این رقابت‌ها می‌رویم چون پتانسیل تیم خودمان را می‌شناختم. در اسلواکی واقعا با قرعه‌های بسیار سختی مواجه شدیم و فکر نمی‌کردیم تا این حد بدشانس باشیم اما خوشبختانه تیم توانست برای دومین سال متوالی روی سکوی اولی جهان قرار بگیرد، هر چند تا روز پایانی، رقابت پایاپایی با روس‌ها داشتیم و فکر می‌کردیم شاید قهرمانی را به آنها واگذار کنیم. من به تیمم امیدوار بودم. دو سال است که همراه آنها هستم، نسبت به سال گذشته ملی پوشان ۸ وزن تغییر کرده بودند و تنها کاویانی پور و میرزازاده را از تیم قهرمان سال گذشته در اختیار داشتیم.

سرمربی تیم کشتی فرنگی جوانان در مورد اینکه آیا کسب مدال در وزن اول می‌تواند خلأ این وزن را بعد از مهره عنوان‌داری چون حمید سوریان پر کند، تصریح کرد: اصلا چنین بحثی مطرح نیست چون مشکل کشتی ما، خلأ داشتن در یک وزن بود. مگر سال گذشته در وزن اول و دوم به مدال جهانی جوانان نرسیدیم؟ مشکل بحث مدیریت کردن این نیروهای مستعد است که چطور می‌توانیم داشته‌های خود را برای تیم ملی بزرگسالان حفظ کنیم. اگر اکنون با یک نسل طلایی در کشتی فرنگی مواجه شده‌ایم، به این دلیل است که به موقع به آنها رسیدگی شده و آنها هم جواب حمایت‌ها را با مدال و قهرمانی در رده های سنی نوجوانان و جوانان می‌دهند. پس مشکل، هدایت درست این نفرات به تیم ملی بزرگسالان است.

باوفا با تاکید بر اینکه قوانین جدید خصوصا در بحث وزن کشی خیلی کشتی گرفتن را سخت کرده، گفت: مسابقات سال گذشته در ۸ وزن برگزار می‌شد، امسال در ۱۰ وزن و طبیعتا همین موضوع کار ما را نسبت به سال گذشته بسیار سخت کرده بود چون شناخت درستی در خصوص خیلی از اوزان نداشتیم. بیشتر از هر چیزی قانون وزن کشی ما را آزار داد. این بدترین قانونی است که من تاکنون در کشتی دیده‌ام. کشتی گیر باید هر روز علاوه بر مسابقه، استرس سر وزن بودن را هم تحمل کند و به همین دلیل اصلا شب مسابقه خوابش نمی‌برد.

قهرمان سابق کشتی فرنگی ایران با اشاره به بی توجهی‌هایی که از سوی مسئولان نسبت به کشتی فرنگی وجود دارد، به تسنیم گفت: واقعا از شخص رسول خادم تشکر می‌کنم که با وجود مشکلات فراوان همیشه حامی تیم‌های ملی است، اما بحث اینجاست که نگاه مسئولان ورزش به کشتی اصلا قابل قبول نیست و این بار هم تکرار قهرمانی ما از سوی هیچ مسئولی دیده نشد. این برای ملی پوشان ما خیلی سخت بود که دیدند حتی تکرار قهرمانی جهان هم نتوانسته نگاه مسئولان ورزش را نسبت به کشتی تغییر دهد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار