مرحله سوم مسابقات تکواندو گرندپری| صعود میرهاشم حسینی به نیمه‌نهایی و حذف ابوالفضل یعقوبی

نماینده وزن دوم المپیکی کشورمان با پیروزی مقابل تکواندوکار انگلیسی به مرحله نیمه‌ نهایی مسابقات گرندپری صعود کرد.

، نخستین روز از سومین مرحله مسابقات تکواندو گرندپری از صبح امروز(چهارشنبه) در " تائویوان" چین تایپه آغاز شده است و نمایندگان کشورمان به رقابت با رقبای خود پرداختند.

در وزن دوم المپیک (۶۸- کیلوگرم) میرهاشم حسینی در گام نخست با نتیجه ۱۶ بر ۹ مقابل "ولادیمیر دالاکلیو" از بلغارستان به برتری رسید. او در مرحله یک‌هشتم نهایی مقابل "جواد آچاپ" تکواندوکار باسابقه بلژیکی به برتری ۲۰ بر ۶ دست یافت. حسینی در مرحله یک‌چهارم نهایی نیز با نتیجه ۲۳ بر ۱۳ از سد "کریستین مسینیش" از  انگلیس گذشت تا به جواز حضور در مرحله نیمه‌نهایی را دریافت کند. حسینی در این مرحله به مصاف "یو جن هوانگ" از چین تایپه خواهد رفت.

در همین وزن ابوالفضل یعقوبی پس از برتری  ۱۰ بر یک مقابل "سیدهارتها بات" از کانادا، در مرحله یک‌هشتم نهایی نیز با نتیجه ۱۲ بر ۵ مقابل "لوره برسیس" از کرواسی پیروز شد. یعقوبی برای صعود ره مرحله نیمه‌نهایی به مصاف "ایدوال پونتس" از برزیل رفت و پس از تساوی ۱۴-۱۴ در راند طلایی مقابل حریف خود شد تا از دور مسابقات حذف شود.

در وزن چهارم المپیک(۸۰+ کیلوگرم) سجاد مردانی پس از استراحت در گام نخست به مصاف "امره اتسلی" از ترکیه رفت و با نتیجه ۸ بر ۷ مقابل تکواندوکار ترک مغلوب شد تا همچنان روند ناکامی‌های او ادامه داشته باشد.

مرحله سوم مسابقات گرندپری در چین تایپه به مدت سه روز برگزار خواهد شد و  نفرات اول تا سوم به ترتیب ۴۰، ۲۴ و ۱۴.۴ امتیاز و پنج، سه و هزار دلار جایزه نقدی دریافت خواهند کرد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار