فوتبال جهان| ریو فردیناند: انتظارات از منچستریونایتد بالاست/ لیورپول و منچسترسیتی در اروپا مدعی هستند

فوتبال جهان - ریو فردیناند معتقد است نباید از منچستریونایتد کنونی انتظار انجام کاری خاص در لیگ قهرمانان اروپا را داشت.

، منچستریونایتد فصل جدید لیگ قهرمانان اروپا را چهارشنبه شب با دیداری در خانه یانگ‌بویز سوئیس آغاز خواهد کرد، این در حالی که یوونتوس و والنسیا نیز از دیگر همگروهی‌های شاگردان ژوزه مورینیو هستند. شیاطین سرخ به دنبال این هستند تا آماری بهتر از فصل گذشته که در مرحله یک‌هشتم نهایی توسط سویا حذف شدند، از خود به جای بگذارند، اما مدافع پیشین این تیم بر این باور است که انتظارات از من‌یونایتد زیاد است.

ریو فردیناند که خود در مدت ۱۲ سال حضورش در منچستریونایتد با این تیم در سال ۲۰۰۸ فاتح لیگ قهرمانان اروپا شد و اکنون به عنوان مفسر فوتبالی با شبکه تلویزیونی «بی‌تی اسپورت» همکاری می‌کند، معتقد است تیم کنونی منچستریونایتد نیاز به زمان دارد تا به روزهای اوج گذشته بازگردد.

مدافع پیشین شیاطین سرخ در این خصوص گفت: به خاطر انتظارات بالایی که از منچستریونایتد برای رسیدن به مراحل بالاتر هست، قطعاً فشار زیادی روی تیم به وجود می‌آورد، اما منچستریونایتد کنونی، منچستریونایتد ۱۰ سال پیش نیست که بر بازی‌های تسلط داشت و هر بار که در لیگ قهرمانان حاضر می‌شد، حداقل تا مرحله نیمه‌نهایی پیش می‌رفت.

وی ادامه داد: اکنون شرایط متفاوت است، چرا که منچستریونایتد در فرایند ساخت تیم خود است. منچستریونایتد هنوز به جایگاهی که می‌خواهد، نرسیده و در تلاش برای رسیدن به این جایگاه است، از این‌رو فکر نمی‌کنم کسی باشد که بگوید این تیم باید تا مرحله نیمه نهایی یا فینال لیگ قهرمانان پیش برود چون حتی در لیگ برتر هم هنور آنها موفق به کسب قهرمانی نشده‌اند. به هر حال آنها در مرحله ساخت تیم هستند.

ریو فردیناند همچنین با اشاره به حذف ناباورانه سرخپوشان منچستر توسط سویا در مرحله یک‌هشتم نهایی فصل گذشته لیگ قهرمانان اظهار داشت: حذف اینچنینی منچستریونایتد از لیگ قهرمانان سناریوی ایده‌‌آلی نبود، آن هم توسط تیمی که روی کاغذ انتظار می‌رفت من‌یونایتد شکستش دهد. به هر حال فوتبال همین است. این فصل هم به نظرم قرعه سختی نصیب شیاطین سرخ شده است. آنها باید با یوونتوسی رقابت کنند که رونالدو را هم به خدمت گرفته و این فاکتور خیلی مهمی است. به اعتقاد من منچستریونایتد از گروهش صعود خواهد کرد و مورینیو به لحاظ تاکتیکی می‌داند تیمش چطور باید در لیگ قهرمانان بازی کند.

مدافع پیشین تیم ملی انگلیس معتقد است جدایی کریستیانو رونالدو از رئال مادرید باعث می‌شود تا راه برای تیم‌های انگلیسی برای عرض اندام در لیگ قهرمانان باز شود. وی در این خصوص یادآور شد: من فکر نمی‌کنم رئال مادرید امسال به آن اندازه قوی باشند. فصل گذشته هم دیدیم که آنها هر بار که به مشکل می‌خوردند، رونالدو بود که رئال را از چاله بیرون می‌کشید. نمی‌دانم که آیا آنها می‌توانند در آینده بازیکنی شبیه به کریس به خدمت بگیرند یا خیر!

وی در تکمیل صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: فشار اکنون روی گرث بیل است و باید ببینیم آیا بیل می‌تواند در موارد لزوم رئال مادرید را نجات دهد یا خیر؟ همه ما می‌دانیم که او توانایی و پنانسیل این کار را دارد و به شخصه دوست دارم ببینم که گرث این کار را می‌کند. به نظرم لیورپول و منچسترسیتی مدعیان قهرمانی در لیگ قهرمانان هستند، هرچند گفتن این جمله اذیتم می‌کند، اما واقعیت است. لیورپول و من‌سیتی در اروپا واقعاً مدعی هستند و تنها تیم‌های انگلیسی هستند که قادر به فتح این جام هستند. باید منتظر بمانیم و ببینیم که آنها چه کار خواهند کرد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار