صالحی‌امیری: همه رشته‌ها با همه ظرفیت‌شان متعلق به ایران هستند/ داورزنی: کاروان ایران آماده حضور پرقدرت در بازی‌های پاراآسیایی است

سیدرضا صالحی‌امیری گفت: همه رشته‌ها با همه ظرفیت‌شان متعلق به ایران هستند و همه در پیروزی‌ها سهیم هستند.

و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در نشست مشترک روسای فدراسیون‌های ورزشی با وزیر و معاونان وزارت ورزش و جوانان ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) از همه کسانی که در برای اعتلای ورزش کشور در بازی های آسیایی اندونزی تلاش کردند تشکر کرد.

وی با بیان اینکه پیروزی‌ها و ناکامی‌ها متعلق به همه است، افزود: باید به خانواده ورزش تبریک گفت و از دکتر سلطانی‌فر که با جدیت و یک تیم خوب جلسات ستاد عالی بازی‌ها را برگزار کردند و همچنین از همکاران خودم در کمیته ملی المپیک تشکر می‌کنم.

صالحی امیری ادامه داد: آنچه در اندونزی شاهد بودم ظرفیت ورزش ایران بود و همه فدراسیون ها نهایت تلاش خود را برای رسیدن به اهداف انجام دادند.

رئیس کمیته ملی المپیک با بیان اینکه باید از بخشی‌نگری پرهیز کنیم، افزود: همه رشته‌ها با همه ظرفیت‌شان متعلق به ایران هستند و همه در پیروزی‌ها سهیم هستند. منکر کاستی‌ها نیستم ولی این نباید منجر به تخریب فداسیون‌ها و ورزش کشور شود.

وی با بیان اینکه بازی‌های آسیایی اندونزی مقدمه‌ای برای المپیک ۲۰۲۰  و بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ بود، افزود: همه فدراسیون‌ها علی‌رغم ناداوری‌ها و حق‌کشی‌هایی که وجود داشت تلاش حداکثری خود را انجام دادند و نباید باعث تخریب آنها شویم. نباید سرمایه‌گذاری‌های رقبا را فراموش کنیم و همه آنها به دنبال کسب جایگاه بالاتر هستند.

صالحی‌امیری تاکید کرد: سیاست ما حمایتی، اصلاحی، سازندگی و اخلاقی است و رویکرد ما نیز تحلیل براساس واقعیت و پرهیز از افراط و تفریط است.

وی به دیدار اخیر خود با توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک در لوزان سوئیس اشاره کرد و افزود: شناخت آقای باخ از ورزش ایران مثبت بود و تحلیل وی نیز این است که ایران در ورزش هم در آسیا و هم در جهان جایگاه خوبی دارد.

صالحی امیری افزود: ioc به دنبال تحریم و تهدید و فشار به ایران نیست و انتظار دارند منشور المپیک رعایت شود.

رئیس کمیته ملی المپیک با بیان اینکه باخ از همکاری و هماهنگی کمیته ملی المپیک با وزارت ورزش و جوانان استقبال کرد، افزود: وی این هماهنگی و همکاری نزدیک را تبریک و ابراز خرسندی کرد.

وی از علاقه‌مندی باخ به ایران و تقاضای ملاقات وی با رئیسجمهور خبر داد و گفت: این درخواست را به اطلاع آقای روحانی رساندم و امیدواریم این ملاقات انجام شود.

صالحی‌امیری گفت: در مجموع ioc به دنبال تقویت و توسعه و رشد ایران است. ما تاکنون گزارش عملکردی از پیشرفت ورزش ایران و توسعه ورزش بانوان به کمیته ملی المپیک نداشته‌ایم که باید در این زمینه جدی‌تر عمل کنیم. 

وی همچنین به دیدارش با لالوویچ رئیس فدراسیون جهانی کشتی اشاره کرد و گفت: لاوویچ از کشتی ایران شناخت خوبی دارد و قول داد در کنار ایران باشد.

تسنیم،  محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و همگانی وزارت ورزش و جوانان هم در این نشست، با تسلیت ایّام سوگواری امام حسین (ع)  اظهار داشت: امیدوارم اکنون که دشمنان ایران اسلامی شرایط سختی را به مردم تحمیل کرده‌اند با توسل به ائمه اطهار با عزت همچون گذشته سپری کنیم.

داورزنی با تقدیر از مجموعه و عاملی که باعث حضور موفق کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ شد توضیح داد: با توجه به تجاربی که در طی ۳۰ سال گذشته در ورزش داشته‌ام، تاکید می‌کنم؛  تاکنون انسجام و هماهنگی که بین وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و فدراسیون‌ها هیچگاه وجود نداشت و به جرأت می‌توانم بگویم یکی از بهترین‌های دورانی بود که از لحاظ هماهنگی در ورزش کشور سپری شد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای با اشاره به رویدادهای مهم پیش رو و اهمیت بازی‌های المپیک جوانان و پاراسیایی جاکارتا گفت: خوشبختانه کاروان ایران با حمایت کمیته ملی المپیک و همراهی فدراسیون‌ها آماده حضور در بازی‌های المپیک جوانان می‌شود.

وی ادامه داد: کمیته ملی پاراالمپیک هم علی رغم نوسانات ارزی  برای حضور پرقدرت کاروان ورزشی ایران در بازی‌های پارااسیایی جاکارتا تدارک خوبی دیده است.

داورزنی ابراز امیدواری کرد که موفقیت ورزش ایران در رویدادهای مهم در عرصه بین‌المللی همچنان ادامه داشته باشد.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار