لو: اوزیل کاملاً در اتهامات نژادپرستانه‌اش اغراق کرده است

سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان اتهامات نژادپرستانه هافبک آرسنال را رد کرد.

، یواخیم لو در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص اتهامات نژادپرستانه‌ای که مسعوت اوزیل پس از جام جهانی به سران اتحادیه فوتبال آلمان زد و سپس از تیم ملی فوتبال آلمان اعلام بازنشستگی کرد، گفت: مسعوت اوزیل تا به امروز با من تماسی نگرفته است. اوزیل کاملاً در اتهامات نژادپرستانه‌اش اغراق کرده است.  

وی در ادامه صحبت‌هایش با اشاره به عکس گرفتن اوزیل و گوندوگان با رجیب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه پیش از آغاز جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه که جنجال زیادی در آلمان به پا کرد، اظهار داشت:  فکر می‌کنم ما وضعیت عکس گرفتن اوزیل و گوندوگان با رئیس جمهور ترکیه را خیلی دست‌کم گرفتیم. به اعتقاد من زمانی که این دو پیش اشتاین‌مایر، رئیس جمهور آلمان بودند، ما می‌توانستیم روی جام جهانی تمرکز کنیم. به هر حال من قطعاً اوزیل را به دلایل ورزشی برای همراهی تیم ملی فوتبال آلمان در جام جهانی انتخاب کردم.

لو تصریح کرد: تا به امروز صحبتی در مورد این ماجرا نکرده بودم چون مشاور اوزیل بعدازظهر روز یکشنبه با من تماس گرفت و گفت که مسعوت می‌خواهد بخش سوم از بیانیه‌اش را منتشر کند. خود اوزیل اما با  من تماسی نگرفت. در گذشته همیشه من در چنین مواردی ارتباط خوبی با بازیکنان داشته‌ام و با یکدیگر بحث و گفت‌وگو می‌کردیم. به هر حال اوزیل راه خود را انتخاب کرد و باید به تصمیم او احترام بگذارم.  

سرمربی تیم ملی آلمان در بخش پایانی صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: هرگز هیچگونه نژادپرستی در اتحادیه فوتبال آلمان نبوده است. از زمانی که من با اتحادیه فوتبال آلمان همکاری دارم، هرگز هیچگونه رویکرد نژادپرستانه‌ای ندیده‌ام. مسعوت و ایلکای هم همیشه با ارزش‌های تیم ملی شناخته شده‌اند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار