سلطانی‌فر: جایگاه واقعی ایران در بازی‌های آسیایی چهارمی است/ نتایج، رضایت همه را به دنبال داشته است

وزیر ورزش و جوانان گفت: جایگاه واقعی ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی مکان چهارم جدول است.

و به نقل از سایت وزارت ورزش، مسعود سلطانی‌فر درباره نتایج کاروان ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸  با اشاره به رضایت ریاست جمهوری از عمکلرد کاروان ایران اظهار داشت: خوشبختانه نتایج جوانان و به خصوص بانوان کاروان ایران تا امروز رضایت مردم و مسئولان کشور را به دنبال داشته و باید بگویم جایگاه واقعی ایران الان باید مکان چهارم بازی‌ها باشد.

وزیر ورزش و جوانان افزود: با نگاهی به برنامه رشته‌های ورزشی پیش از شروع مسابقات سه رشته مدال آور ما شامل کشتی، تکواندو و بوکس برخی اوزان مدال آور خود را در برنامه این مسابقات از دست داد و این اولین تلاش میزبان برای رسیدن به سکوی چهارمی بود و در ادامه هم شورای المپیک آسیا با اضافه کردن رشته‌ای با قدمت کم در مسابقات قهرمانی آسیایی به نام پنچاک سیلات توانست «مزرعه ای از طلا» برای میزبان ایجاد کند و تاکنون یازده طلا در این رشته گرفته است.

سلطانی فر ادامه داد: با همه این تمهیدات بازهم ورزشکاران و جوانان ایران خوش درخشیدند و شما دیدید در رشته کبدی تیم مردان و زنان ایران باشکست قهرمان جهان برای نخستین بار در تاریخ ورزش کشور یک رشته در هر دو بخش زنان و مردان قهرمان بازی های آسیایی شد در سنگ نوردی علیپور قهرمان دنیاست و با شایستگی مدال طلا گرفت و انتظار ما از او کسب مدال در المپیک آینده است.

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنان خود به طلای های سلیمی و سیفی در وزنه برداری و ووشو پرداخت و افزود: کسب سومین طلای پیاپی بازی های آسیایی توسط این دو قهرمان موجب خرسندی مردم و عزت ورزش ایران شد و از آنها تشکر می کنم ضمن اینکه رکورد شکنی سهراب مرادی قهرمان ارزنده المپیکی ایران برای همه علاقمندان ورزش قابل توجه بود و امیدوارم روند موفقیت او ادامه داشته باشد.

سلطانی فر همچنین با تقدیر از کشتی گیران آزاد و فرنگی کار ایران گفت: رشدی کیفی مدال های قهرمانان ایران در این دوره از بازی‌های به رغم کم شدن اوزان بسیار غرور انگیز بود و امیدوارم با تلاش‌های آقای خادم و دیگر مربیان و قهرمانان نتایج ارزشمند انها را در المپیک آینده شاهد باشیم.

وزیر ورزش و جوانان رشد بسیار خوب مدال آوری دختران ووشو کار و مدال آوری کاراته کاها و تکواندوکاران را از جمله نتایج خوب کاروان ایران در بازی های آسیایی دانست: در ووشو مجموعه نتایج بسیار خوب بود هر چند منتظر مدال های طلای خواهران منصوریان بودم ولی بازهم از آنها و مجموعه فدراسیون تشکر می‌کنم. در رشته تکواندو در بخش مردان نتایج خوبی گرفتیم و البته حرکت ارزشی خانم سلحشوری بانوی مدال آور تکواندو کار در یادها خواهد ماند، در رشته کاراته هم در هشت وزن هشت مدال گرفتیم و این نتیجه خوب است.

سلطانی فر از طلای ارزشمند کیهانی در دوی سه هزار متر با مانع هم یاد کرد و گفت: مدال آوری در رشته‌های پایه و پر مدال مورد توجه و تاکید وزارت ورزش و جوانان است و از آقای حسین کیهانی برای این موفقیت تشکر می‌کنم.

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنان خود به تعداد مدال‌های بانوان ورزشکار کاروان ایران اشاره کرد و گفت: خوشحالم با تصمیم درستی که در ستاد بازی های آسیایی گرفتیم بیشترین تعداد ورزشکار زن را در تاریخ این بازی ها اعزام کردیم و مدال های متعددآانها گواه شایستگی ورزشکاران زن ایران است و از تک تک آنها تشکر می کنم و به تمامی فدراسیون تاکید مجدد می کنم که حمایت از برنامه های ورزشی زنان را در دستور کار خود داشته باشند و یکی از مبناهای ارزیابی ما در فدراسیون ها توسعه و حمایت از ورزش زنان است.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به زمان باقی مانده تا پایان بازی های آسیایی گفت : هنوز در برخی رشته های مانند دو و میدانی، بسکتبال، والیبال، جودو، کوراش و قایقرانی رقابت های قهرمانان ایران ادامه دارد و امیدوارم شاهد مدال و کسب سکوهای برتر از سوی این قهرمانان باشیم و همانطور که اشاره کردم هدف گذاری ما موفقیت و کسب نتایج تاریخی در بازی‌های المپیک آینده است.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار