گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم از اندونزی| خورشیدی: خوشحالم که خداحافظی بهداد با قهرمانی بود/ قرار نیست همیشه برنده یا بازنده باشیم

مربی تیم ملی وزنه‌برداری از اینکه وزنه‌بردار دسته ۱۰۵+ کیلوگرم کشورمان با مدال طلا از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد، ابراز خوشحالی کرد.

خبرنگار اعزامی از اندونزی، علی‌اکبر خورشیدی، مربی تیم ملی وزنه‌برداری بعد از کسب دو مدال طلا و نقره در دسته فوق سنگین بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ گفت: این رقابت‌ها یکی از رویدادهای مهم بعد از المپیک است. بهداد سلیمی قهرمان المپیک بوده و دو دوره قهرمان بازی‌های آسیایی هم شده بود. او امروز سومین مدال خودش در بازی‌های آسیایی را کسب کرد. بهداد یک قهرمان و پهلوان بااخلاق است. با توجه به اینکه سلیمی دو سال پیش از ناحیه زانو آسیب دید و زیر تیغ جراحی رفت، تمرینات برایش واقعاً سخت بود.

وی ادامه داد: سلیمی با فداکاری برای افتخارآفرینی به نام ایران زحمت کشید. قهرمان یک زمان می‌آید و زمانی هم می‌رود. چیزی که می‌ماند، خصایص اخلاقی‌اش است. خوشبختانه بهداد از جمله کسانی است که در دوران قهرمانی، پهلوان هم بود و خیلی خوشحالم که با قهرمانی خداحافظی کرد. عید سعید غدیر هم نزدیک است و این عیدی خوبی برای تمام هموطنان بود.

مربی تیم ملی وزنه‌برداری با اشاره به فشارهای روحی روی این تیم گفت: ما در چند وقت اخیر فشار روحی زیادی داشتیم. متأسفانه در تهران ویروسی از طریق سه ورزشکار جوان به کمپ ما آمده بود. بهداد از نظر جسمی ناراحت بود، سهراب مرادی، علی هاشمی و براری به بیمارستان رفتند. این بیماری دیر از بدن بچه‌ها رفت، اما حالا خوشحالیم که خستگی‌ها رفع شده است.

خورشیدی افزود: مسابقات همین است و قرار نیست همیشه ما برنده یا بازنده باشیم. هر کسی که تلاش و سرمایه‌گذاری بیشتری کند، مزدش را می‌گیرد. ما در حالی امروز به افتخار رسیدیم که در دوره‌های گذشته یک مدال طلا داشتیم و این بار دو مدال طلا گرفتیم. اگر چین و کره شمالی در مسابقات حضور داشتند، قهرمانی ما خیلی راحت‌تر بود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار