گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم از اندونزی|آیان: ایران یکی از بهترین‌های وزنه برداری است/ در مورد المپیک قبلی و مسابقه سلیمی نظری ندارم

رئیس فدراسیون جهانی وزنه برداری گفت: خیلی خوشحالم که به وزنه برداری در ایران خیلی توجه می‌شود و این رشته از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است.

خبرنگار اعزامی از اندونزی، تاماش آیان، رئیس فدراسیون جهانی وزنه برداری با اشاره به خداحافظی بهداد سلیمی از دنیای قهرمانی اظهار داشت: همیشه گفته‌ام ایران استعدادهای زیادی دارد و امیدوارم به زودی شاهد وزنه برداران جدیدی از این کشور باشیم. ایران یکی از مهمترین کشورها در وزنه برداری جهان است. ایران یکی از قدرتمندترین و مهمترین کشورهاست. امروز خیلی خوشحالم که به وزنه برداری در ایران خیلی توجه می‌شود و این رشته از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی افزود: به طور نرمال مسابقات خیلی خوبی را شاهد بودیم و می‌توانم بگویم یک رقابت بسیار بزرگ را شاهد بودیم زیرا کسب طلا در بیشتر اوزان آسان نبود.

رئیس فدراسیون جهانی وزنه برداری درباره پیش بینی زمان شکسته شدن رکورد تاخالادزه نیز گفت: من دراین مورد نمی توانم چیزی بگویم. قطعا نمی‌توانم چیزی پیش بینی کنم.

آیان درباره پیشنهاد کنفدراسیون آسیا برای افزایش سهمیه المپیک نیز گفت: قواعد و ساز و کار مشخصی در این زمینه وجود دارد. این مساله باید بررسی شود.

آیان در پایان درباره اینکه بسیاری از مردم ایران همچنان معتقدند داوری المپیک در مورد بهداد جوانمردانه نبود، نیز گفت: من نمی توانم در مورد چیزی که قبلا اتفاق افتاده باز هم اظهار نظر کنم ولی می‌توانم اطمینان دهم که بهترین افرادی که می توانستند در المپیک مسئولیت اجرایی مسابقات را بر عهده بگیرند، آنجا بودند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار