مشارکت ایران در برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ در تماس روحانی و امیر قطر

مشارکت ایران در برگزاری رقابت‌های فوتبال جام جهانی ۲۰۲۲ قطر یکی از محورهای مهم گفت‌وگوی تلفنی ریاست جمهوری و امیر قطر بود.

و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، در هفته‌های اخیر، مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران در دیدار با شیخ حمد، همتای قطری خود آمادگی جمهوری اسلامی ایران به منظور همکاری در زمینه برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ را به کشور همسایه اعلام کرد که این پیشنهاد  با استقبال طرف قطری همراه شد.

در این میان، حسن روحانی، رئیس جمهوری روز یکشنبه در تماس تلفنی با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر گفت‌وگو کرد. یکی از موضوعات طرح شده در این نشست، همکاری‌های دو جانبه در زمینه برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ قطر بوده است.

روحانی در تماس با امیر قطر با اشاره به توانمندی شرکت‌های ایرانی برای اجرای پروژه‌های عمرانی در عرصه‌های مختلف اظهار داشت: شرکت‌های ایرانی برای صدور خدمات فنی و مهندسی به ویژه مشارکت در اجرای پروژه‌های عمرانی قطر برای مسابقات جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۲۲  میلادی، کاملاً آمادگی دارند.

با توجه به پیشنهاد ریاست جمهوری اسلامی ایران و مذاکرات قبلی میان فدراسیون دو کشور، به نظر می‌رسد فرصت مناسبی برای تقویت همکاری‌های دو جانبه در برگزاری مسابقات جام جهانی فراهم خواهد شد.

بر اساس مذاکرات اخیر رئیس جمهور و امیر قطر همچنین توافقات صورت گرفته بین فدراسیون‌های فوتبال دو کشور، انتظار می‌رود همکاری‌های نزدیک دو کشور در میزبانی از نخستین جام جهانی تاریخ خاورمیانه که در سال ۲۰۲۲ برگزار خواهد شد، نزدیک‌تر شود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار