گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم از اندونزی| علی‌حسینی: پس گرفتن رکورد جهان از تالاخادزه یکی از اهداف ما است

وزنه‌بردار دسته فوق سنگین ایران در بازی‌های آسیایی پس گرفتن رکورد جهان از لاشا تالاخادزه را یکی از اهداف تیم ملی وزنه‌برداری عنوان کرد.

خبرنگار اعزامی از اندونزی، سعید علی‌حسینی یکی از قهرمانان سنگین وزن ایران در بازی های آسیایی است که اتفاقا شانس مدال هم دارد و این روزها شرایط خوبی دارد. سعید امروز به روی تخته خواهد رفت اما آنقدر انگیزه دارد که خیلی‌ها احتمال می دهند کار را حتی برای بهداد سلیمی هم سخت کند. با علی حسینی که حرف می زدیم فقط می گفت: «مردم ما را دعا کنند،ما اینجا هستیم تا پرچم مقدس ایران را بالا ببریم». گفت‌وگو با وی را بخوانید:

* درباره آخرین میزان آمادگی خودت حرف بزن. وضعیتت چطور است؟
خدا را شکر شرایط بدنی ام خوب است.در آخرین رکوردگیری که انجام دادیم به بهترین فرم خودم رسیده ام و نسبت به کاه های قبل که عمل زانو انجام دادم در شرایط بهتری قرار دارم. خوبی‌اش این است که الان دارم بدون درد تمرین می کنم. امیدوارم برای مسابقات هم وضعیت به همین شکل باشد.

* تو و بهداد برای کسب طلا می‌جنگید.تو طلا می‌گیری یا بهداد؟
به امید خدا، ما تلاش خودمان را می‌کنیم تا بهترین نتیجه را بگیریم. من و بهداد در این روزها بهترین تمرین ها را انجام داده‌ایم و کمترین مزد ما این است که به مدال طلا برسیم.

* می‌توان در این رقابت ها رکورد زد؟مثلا حمله کنید به رکورد تالاخادزه؟
شک نکنید که پس گرفتن رکورد جهان یکی از اهداف بچه‌های وزنه‌برداری ایران است. تالاخادزه رکوردهایی زده که حسین رضازاده اسطوره وزنه‌برداری ما زده بود. هیچ چیزی دور از دسترس نیست. ما پتانسیل زیادی داریم، خوب تمرین می‌کنیم و انشاءالله اگر موقعیتش باشد رکورد را هم نه من که بچه های ایران  یک روز  جابجا خواهند کرد.

* نظرت در کل درباره ملی‌پوشان وزنه‌برداری چیست؟
از نظر مدال و  مقام که سهراب و کیانوش رستمی را که دیدید. آقا سهراب مثل همیشه عالی است. کیانوش هم یکی از ستارگان وزن خودش بود که به تازگی راهی ۹۴ کیلوگرم شده است. او نخبه است. درست است که نتیجه نگرفت اما قطعا از او در آینده بیشتر خواهید شنید. در ۱۰۵ کیلوگرم هم دیروز بچه‌ها روی تخته رفتند. هم علی و هم محمدرضا هر دو شایسته این بودند که روی سکو بروند.

* نظرت درباره تغییر وزنی که پس از بازی‌ها اتفاق می افتد، چیست؟‌
در وزن ما که اتفاق خاصی نمی افتد. دید ما باید المپیکی باشد. این تغییر وزن برای سهراب مرادی ایده آل است. شرایط برای کیانوش سخت می شود و جدا از این باید با سهراب مرادی هم رقابت کند. در کل باید دیدمان را المپیکی کنیم و با همین دید پیش برویم.

*حرفی مانده که بخواهی بزنی؟
مردم برای ما دعا کنند.ما اینجا هستیم تا آنها را شاد کنیم و پرچم مقدس ایران را بالا ببریم.امیدوارم که این اتفاق بیفتد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار