گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم از اندونزی|مرادی: با این سطح مسابقات نمی‌شد انتظاری از تفتیان داشت/ در دوومیدانی فرصت جبران ندارید

مربی تیم ملی دوومیدانی کشورمان گفت: رکوردهایی که در این مسابقات دوومیدانی بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ زده شد آنقدر خوب بود که نمی‌شد انتظاری از حسن تفتیان داشت.

خبرنگار اعزامی از اندونزی، سجاد مرادی، مربی دوهای استقامت و نیمه استقامت ایران اظهار داشت: سطح مسابقات بسیار بالاست. در همین دوی ۱۰۰ متر رکورد آسیا را نفر اول زده است و نفر دوم هم عملکرد بسیار خوبی داشت. در این ماده رکورد رقبا خیلی بالاتر از آن بود که انتظار کار خاصی از حسن تفتیان داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: در ماده ۴۰۰ متر با مانع ملک‌پور خیلی جوان بود و نخستین حضورش در بازی‌های آسیایی را تجربه می‌کرد. ملک‌پور را بیشتر به خاطر اینکه تجربه کسب کند و سال‌های آینده بتواند موفق باشد به جاکارتا اعزام کردیم. انتظاری هم نبود که بتواند مدال کسب کند، چون هم اولین دوره حضورش بود و هم رقبای سختی داشت. در مورد ۸۰۰ و ۱۵۰۰ متر برادرم امیر فردا مقدماتی و پس فردا فینال را در پیش دارد و سه هزار متر با مانع و پنج هزار متر را نیز در پیش داریم که حسین کیهانی فردا و روز آخر مسابقه دارد.

مربی ایرانی تیم ملی دوومیدانی کشورمان تأکید کرد: کار بسیار سختی داریم. آفریقایی‌ها با تابعیت کشورهای قطر و بحرین در مسابقات شرکت می‌کنند. شرایط بچه‌های ما خیلی خوب است، اما این میدان هم بسیار سخت و بزرگ است.

مرادی در پاسخ به سؤالی درباره استرس ملی‌پوشان افزود: تعداد خیلی کمی از ورزشکاران ما هستند که در جو ورزشگاه دچار استرس می‌شوند. حالا ورزشکاران ما همه میدان دیده هستند و به مسابقات زیادی رفته‌اند. شاید شرایط بدنی و جو مسابقات روی عملکرد آنها تأثیر داشته باشد. در دوومیدانی فرصت جبران ندارید. اگر لحظه‌ای غفلت کنید دیگر نمی‌توانید برگردید.

وی تأکید کرد: این دوره چند نفری که مسابقه دادند، شرایط خاصی داشتند و بقیه هم تکنیکی بودند و شاید نتوانستند کار خود را پیاده کنند. به غیر از حدادی که شناسنامه دوومیدانی است، ما نمی‌توانیم روی مدال مطمئن باشیم، اما ان‌شاءالله سه مدالی را که قول داده‌اند، می‌گیریم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار