آبراموویچ چلسی را با قیمتی نجومی به فروش گذاشت

مالک روس آبی‌های لندن تصمیم به فروش این باشگاه گرفته است.

و به نقل از نشریه سان انگلیس، رومن آبراموویچ تصمیم گرفته است که باشگاه چلسی را با قیمتی نجومی به فروش برساند.

به نوشته سان، آبراموویچ به دلیل مشکلاتی که با دولتمردان انگلیسی پیدا کرده و با توجه به محدودیت‌هایی که برای تمدید روادید اقامت وی در جزیره به وجود آمده، تصمیم گرفته تیم آبی‌پوش غرب لندن را با رقمی بیش از دو میلیارد پوند بفروشد که اگر این اتفاق رخ دهد، رکورد بالاترین رقم ثبت شده برای فروش یک تیم فوتبال شکسته خواهد شد.

در واقع قیمتی که آبراموویچ برای فروش چلسی تعیین کرده سه برابر گران‌ترین رقمی است که برای خرید یک باشگاه ثبت شده است؛ ۷۹۰ میلیون پوندی که خانواده گلیزرها در سال ۲۰۰۶ برای خرید باشگاه منچستریونایتد پرداختند.

در همین حال نشریه تایمز لندن نوشته است که گروهی به نام رین از سوی آبراموویچ مأمور شده است که به انتقال مالکیت باشگاه چلسی کمک کند و در چین، خاورمیانه و آمریکا به دنبال مشتری خواهد بود.

انتشار خبر تمایل آبراموویچ برای فروش چلسی در حالی است که در ابتدای سال جاری خبری منتشر شد مبنی بر اینکه مالک ۵۱ ساله این باشگاه پیشنهاد دو میلیارد پوندی سرجان راتکلیف، ثروتمندترین فرد بریتانیا برای خرید باشگاه چلسی در ازای دو میلیارد دلار را رد کرده است.

آبراموویچ ماه جولای سال ۲۰۰۳ باشگاه چلسی را در ازای ۱۴۰ میلیون پوند از کن بیتس خرید و در زمان مالکیت او این باشگاه پنج بار قهرمان لیگ برتر، یک بار قهرمان لیگ قهرمانان، یک بار قهرمان لیگ اروپا و پنج بار قهرمان جام حذفی انگلیس شد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار