گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم از اندونزی| رستمیان: اماراتی‌ها مسائل سیاسی را در مسابقات جوجیتسو دخالت داده‌اند

رئیس انجمن جوجیتسو گفت: اماراتی‌ها به همراه عربستان مسائل سیاسی را در مسابقات جوجیتسوی بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ دخالت دادند.

خبرنگار اعزامی از اندونزی، محمدحسن رستمیان رئیس انجمن جوجیتسو درباره اولین حضور این رشته در بازی‌های آسیایی گفت: با این روندی که جوجیتسو در پیش گرفته و هزینه‌هایی که اماراتی‌ها در این رشته می‌کنند، جوجیتسو در المپیک هم حضور خواهد داشت، منتها بدرفتاری‌هایی که از اماراتی‌ها سرمی‌زند، اصلا جالب نیست. دخالت آنها در قرعه و داوری‌ها مشهود است. اماراتی‌ها با جذب جوجیتسوکاران برزیل به دنبال کسب تمام طلاهای مسابقات هستند و برای اینکه موفق باشند سبک مبارزه را که ما در آن قدرتمند هستیم، به بازی‌ها نیاورده و تنها سبک نوازا (خاک) را وارد مسابقات کرده‌اند.

وی ادامه داد: اگر به جدول مسابقات توجه کنید، می‌بینید که همه اماراتی‌ها با قرعه استراحت مواجه شده و در مراحل بعد هم با کشورهایی که جوجیتسو ندارند برخورد خواهند کرد. ما و سایر کشورها به این موضوع اعتراض کرده‌ایم، اما چون اماراتی‌ها پول زیادی در این رشته خرج می‌کنند، حرف، حرف‌ آنهاست. تمام داوران مسابقه کارمندان برزیلی جوجیتسوی امارات هستند.

رستمیان درخصوص دخالت‌های سیاسی در مسابقات گفت: اماراتی‌ها به همراه عربستانی‌ها تحت تاثیر مسائل مختلف و اختلافات، مسائل سیاسی را نیز در مسابقات دخیل کرده و رفتارهای نامناسبی می‌کنند. همه دیدیم که داوران به ناحق به امیرحسین خادمیان اخطار دادند و او را مغلوب حریف کردند.

رئیس انجمن جوجیتسو درباره سرمایه‌گذاری سایر کشورها در جوجیتسو عنوان کرد: اگر مسابقات درست برگزار شود، ورزشکاران ما شانس بالای برای کسب مدال دارند، اما متاسفانه اینطور نیست. همانطور که اشاره کردم، ما در بخش مبارزه بسیار قدرتمند هستیم. سرمایه‌گذاری سایر کشورها در این رشته زیاد شده است، چرا که رشته پرمدالی بوده و جذابیت‌های خاص خود را دارد. ما در گذشته رقیب نداشتیم، اما حالا همه در حال کار هستند و پیشرفت زیادی کرده‌اند.

رستمیان در پاسخ به این سوال که رشته شما بین فدراسیون ورزش‌های رزمی و جودو دست به دست شد تا در نهایت در فدراسیون جودو فعالیت خود را ادامه دهید، آیا از این شرایط رضایت دارید؟ گفت: حضور در فدراسیون جودو بهتر ار رزمی است، چرا که در فدراسیون ورزش‌های رزمی تعداد رشته‌ها زیاد است و توجه لازم به جوجیتسو نمی‌شد، البته ما باید به صورت انجمن یا فدراسیون مستقل فعالیت خود را ادامه بدهیم و در بیرون از ایران هم اینطور تصور می‌شود. این نیاز به بودجه مستقل دارد و تا بودجه مستقل نداشته باشد، نمی‌تواند به تمام اهداف خود برسد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار