گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم از اندونزی| داورزنی: ناداوری‌ها موجب شرمندگی کنفدراسیون تکواندو آسیا است

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: اتفاقات امروز در فینال مسابقات تکواندو بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ باعث شرمندگی و تأسف فدراسیون جهانی است.

خبرنگار اعزامی از اندونزی، محمدرضا داورزنی گفت: باعث شرمندگی و تاسف فدراسیون جهانی تکواندو است که با توجه به شرایطی که پیش آمده، حتی سایر کشورها هم اذعان داشتند این چند امتیازی که در زمان دوم به بعد به حریف کره‌ای دادند، امتیازهایی نبود که با سنسور عمل کند، بلکه داورها امتیاز دادند. این یک خوش‌خدمتی برای فدراسیون کره جنوبی و کنفدراسیون آسیا بود که امتیازهایی را به ما ندادند و امتیازهایی را هم بی جهت به حریف اعطا کردند.

وی افزود: این حق مسلمی بود که از بازیکن ما به حریف کره‌ای دادند. این چیزی از ارزش‌های قهرمان ما کم نمی‌کند. حریف قبلی بخشی یک یکی از بهترین‌های جهان بود و شکست خورد. بخشی نشان داد شایستگی زیادی دارد و فوق‌العاده کار کرد.

معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد: همیشه گفته‌ام در رشته‌هایی که بعضاً نظر داور تعیین کننده است، خیلی نمی‌شود کاری کرد و باید قدرتمندانه‌تر ظاهر شد، زیرا معمولا در شرایط برابر سعی می‌کنند هر جهتی که می‌خواهند را می‌دهند، اما دیدید در برخی رشته‌ها نظیر کشتی جوانان ما آنقدر مقتدر کار کردند که دیگر داور نمی‌توانست کاری کند.

داورزنی درباره حواشی تیراندازی با کمان و گاف مسئولان پیرامون دیر رسیدن زهرا نعمتی به محل مسابقه خاطرنشان کرد: از خودش چرا نمی‌پرسید.

وی در پاسخ به تاکید خبرنگاران درباره اعمال فشار بر زهرا نعمتی برای پذیرش این اشتباه گفت: خیر اینطور نیست. مربی مستقیمی که با او کار کرده، پذیرفته که در این خصوص مرتکب اشتباه شده است. این آخرین خبری است که من گرفتم. باید به این نکته توجه کنیم که مسابقات تیروکمان برای ایران هنوز ادامه دارد. ملی‌پوشان فردا مسابقه مهمی دارند که می‌تواند انتخابی المپیک باشد. درخواست من از مجموعه دوستان این است که شرایط را به گونه‌ای پیش ببرند که تا پایان مسابقات این رشته آرامش بر تیم و ورشکاران حاکم باشد. در واقع شرایط این به گونه‌ای باشد که این مشکل کادر را بهم نریزد. این مشکل قابل بررسی است و باید در مورد آن تصمیم گرفت اما الان باید آرامش تیم حفظ شود. طبیعی است که با خاطیان برخورد خواهد شد.

معاون وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: این نیست که الزاما نعمتی مدال را می‌گرفته و ما حتما از این حیث موضوع را دنبال نمی‌کنیم، بلکه معتقدم نفس این کار اشکال دارد. همه ورزشکاران سایر کشورها در جای خود و زمان مناسب بوده‌اند. خود زهرا نعمتی هم در محل مسابقات بوده اما گویا مربی به او گفته مدتی زمان تا شروع مسابقه دارد. همین می شود که نعمتی می رود تا چیزی بخورد و احیانا آبی به دست و رویش بزند که متوجه می‌شوند زمان مسابقه است. باید مربی پاسخگو باشد. مجموعا با شعبانی بهار هم حرف زدم، گفت که سرمربی مسئولیت را پذیرفته است. البته پذیرش مسئولیت مشکلی را برطرف نمی‌کند، اما بالاخره باید این را به یاد داشته باشیم که فعلا نباید با پرداختن به این مسائل روحیه تیم را تضعیف کنیم.

داورزنی در مورد مدال‌های ایران تا روز پنجم گفت: ما از شرایط مدال‌آوری ورزشکاران راضی هستیم. هنوز راه زیادی تا پایان مسابقات داریم و ورزشکاران باید سخت تلاش کنند تا موفق شوند. رشته‌های مدال آوری مثل وزنه برداری، کاراته و رشته‌های مهمی چون دوومیدانی پیش‌رو است. همچنین امید به مدال رشته‌های گروهی داریم، اگر چه رشته‌های گروهی یک مدال دارند اما ارزش کارشان بسیار بالاست.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار