بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸|هت‌تریک تکواندو ایران در قهرمانی مردان/ کره‌جنوبی قهرمان مجموع مسابقات

تیم ملی تکواندو مردان با قهرمانی مشترک همراه با کره‌جنوبی، برای سومین دوره متوالی به مقام قهرمانی بازی‌های آسیایی در بخش مردان دست یافت.

خبرنگار ورزشی ، با برگزاری اوزان ۶۸- کیلوگرم مردان و ۴۹- کیلوگرم بانوان و کسب یک مدال نقره توسط امیر محمد بخشی و یک برنز توسط ناهید کیانی پرونده هشتمین دوره مسابقات تکواندو در بازی‌های آسیایی نیز بسته شود.

در پایان این مسابقات و در بخش مردان تیم ملی کشورمان به طور مشترک با کره‌جنوبی با کسب ۲ طلا، یک نقره و یک برنز به مقام قهرمانی دست یافت تا برای سومین دوره پیاپی ملی‌پوشان کشورمان قهرمانی در بازی‌های آسیایی را تجربه کنند. ازبکستان با کسب یک طلا و ۲ نقره به مقام نایب قهرمانی رسید و قزاقستان و اردن نیز با ۳ برنز در جایگاه سوم مشترک قرار گرفتند. 

در بخش بانوان کره‌جنوبی با کسب یک طلا  و ۳ نقره به مقام قهرمانی رسید. چینی‌ها با یک طلا و ۲ برنز در جایگاه دوم ایستادند و تایلند با کسب یک طلا به مقام سومی دست یافت. تیم‌های چین تایپه و اردن نیز با کسب یک مدال طلا در جایگاه چهارم قرار گرفتند. ازبک‌ها با یک نقره و ۲ برنز به مقام پنجم، قزاقستان یک نقره و یک برنز در جایگاه ششم و تیم‌های ایران، ژاپن، لبنان و فیلیپین به مقام هفتم رسیدند.

در مجموع مدال‌ها کره‌جنوبی با کسب ۳ طلا، ۴ نقره و یک برنز به مقام قهرمانی دست یافت. تیم ملی تکواندو ایران با ۲ طلا، یک نقره و ۲ برنز به مقام نایب قهرمانی رسید. ازبکستان نیز با یک طلا ، ۳ نقره و ۲ برنز به جایگاه سوم رسید.

در پایان این دوره مسابقات برای تکواندو کشورمان سعید رجبی و میرهاشم حسینی مدال طلا، امیرمحمد بخشی مدال نقره و ناهید کیانی و فرزان عاشورزاده مدال برنز گرفتند.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار