درخواست یک مقام فرانسوی از امباپه، پارو و هرناندس برای امتناع از دریافت نشان افتخار

یک مقام فرانسوی از ستاره جوان پاری‌سن‌ژرمن و دو تن دیگر از بازیکن جوان تیم ملی فوتبال این کشور درخواست کرده از قبول نشان افتخار دولت فرانسه به خاطر قهرمانی در جام جهانی خودداری کنند.

و به نقل از CNN، شهردار یکی از شهرهای فرانسه از کیلیان امباپه، بنیامین پاوار و لوکاس هرناندس، سه مهره کلیدی تیم ملی فرانسه که در قهرمانی این تیم در جام جهانی ۲۰۱۸ تأثیر بسزایی داشتند، خواسته نشان افتخار دولت این کشور را نپذیرند.

«لژیون دآنر» بالاترین نشان افتخار دولت فرانسه است که امسال قرار است به ملی پوشان فوتبال این کشور و مربیان آن تقدیم شود چرا که آنها دومین قهرمانی خروس‌ها در جام جهانی را به ارمغان آوردند.

با این حال ژان پل پرتو، شهردار لولا ورشان (شهری کوچک در شرق فرانسه) از مهره‌های جوان تیم ملی فرانسه خواسته است که از پذیرش نشان افتخار از امانوئله ماکرون، رئیس جمهور فرانسه خودداری کنند تا یاد آن دسته از جنگجویان فرانسوی که در جنگ جهانی جان‌شان برای دفاع از کشور از دست دادند اما از آنها تجلیل نشد، زنده کنند.

او در نامه‌اش برای فدراسیون فوتبال فرانسه نوشته است: از طرف تمام آن جنگجویانی که بهترین سال‌های عمرشان را صرف جنگیدن برای آزادی ما کردند، من از شما می‌خواهم که از دریافت نشان افتخاری که به شما وعده داده است خودداری کنید و به این شکل به تمام آن قهرمانان ناشناسی که برای کشورمان جنگیدند ادای احترام کنید.

امباپه جزو گلزنان پیروزی ۴ بر ۲ تیم ملی فرانسه مقابل کرواسی در فینال جام جهانی ۲۰۱۸ بود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار