به گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم از اندونزی| اعتراض عسکری مدال برنز رجبی را قطعی کرد

در دیدار مرحله یک چهارم نهایی مسابقات تکواندوی بازی‌های آسیایی با اعتراض فریبرز عسکری، سعید رجبی مقابل نماینده چین به برتری دست یافت تا مدال برنزش را قطعی کند.

خبرنگار اعزامی از اندونزی، سعید رجبی، نماینده وزن ۸۰+ کیلوگرم کشورمان که در دور نخست مقابل حریف کره‌ای در راند طلایی به برتری دست یافت، در مرحله دوم برابر «سون هونگی» از چین در راند اول یک بر صفر جلو افتاد، اما در راند دوم حریف چینی با نتیجه ۳ بر ۲ پیشی گرفت که در نهایت نتیجه در پایان راند ۳ - ۳ مساوی شد.

در راند سوم رجبی هر چه ضربه زد امتیازی ثبت نشد که با اعتراض فریبرز عسکری، سرمربی ایران مواجه شد و بعد از بررسی هوگوی نماینده حریف و سیستم امتیازدهی مشخص شد که سیستم امتیازدهی نقص فنی دارد و بعد از اصلاح سیستم متأسفانه امتیازی به نماینده کشورمان داده نشد تا در پایان راند سوم مسابقه ۵ - ۵ و به راند طلایی کشیده شود.

عسکری در خصوص دادن یک امتیاز اخطار به حریف چینی اعتراض کرد و این امر از سوی داوران بررسی و امتیاز اخطار حذف و در نهایت رجبی ۵ بر ۴ پیروز میدان شد.

متأسفانه سیستم امتیازدهی مسابقات تکواندو نقص داشته و نماینده کشورمان در حالی که می‌بایست با امتیاز بالا حریف را شکست می‌داد با یک امتیاز اختلاف برنده شد تا برنزش مسجل شود.

سعید در نیمه نهایی به مصاف «روسلان ژاپارو» قزاقستانی می‌رود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار