بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸|باقرزاده: بعد شکست پاکدامن تا ۱۰ دقیقه نای ایستادن نداشتم /طلسم ۴۴ ساله ناکامی در مدال سابر انفرادی شکسته شد

رئیس فدراسیون شمشیربازی گفت: پاکدامن بعد از ۴۴ سال طلسم ناکامی در کسب مدال سابر انفرادی در بازی‌های آسیایی را شکست و کار بزرگ انجام داد.

فضل‌الله باقرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ، در خصوص عملکرد علی پاکدامن در مسابقات سابر بازی‌های آسیایی و کسب مدال برنز توسط این شمشیرباز اظهار داشت: پس از پایان مسابقه پاکدامن با حریف کره‌ای و عدم صعود وی به فینال پاهایم توان نداشت و نمی‌توانستم از جایم بلند شوم. پاکدامن ۱۳ بر ۱۰ از حریفش جلو بود، حتی در آخرین لحظات ۱۴ بر ۱۳ پیش بود اما در حمله دقت نکرد و در عین شایستگی شکست خورد. پیمان فخری سرمربی تیم هم فشار زیادی را تحمل کرد و تا مرز سکته پیش رفت. پاکدامن می‌توانست فینالیست باشد و حتی به مدال طلا برسد.

وی در ادامه افزود: از سال ۱۳۵۳ تا این لحظه یعنی در این مدت ۴۴ سال و ۱۰ دوره گذشته‌ بازی‌های آسیایی شمشیربازی ایران در سابر انفرادی روی سکو نرفته بود و مدال نداشت و پاکدامن بعد از ۴۴ سال این طلسم را شکست و کار بزرگ انجام داد، اما حیف که رنگ این مدال خوش‌رنگ‌تر نشد. ما پیش از این مدال نقره تیمی سابر و مدال برنز اپه را کسب کرده بودیم ولی در مدال انفرادی سابر ناکام بودیم.

رئیس فدراسیون شمشیربازی خاطر نشان کرد: من هنوز هم از این اتفاق گیج هستم و باورش برایم سخت است. آنچه امروز داورزنی، ژاله فرامرزیان، اسبقیان و کیومرث هاشمی در سالن دیدن سطح بالای شمشیربازی بود و از نزدیک شاهد بودند که بچه‌ها چقدر تلاش کردند.

باقرزاده در خصوص شانس مدال‌آوری شمشیربازی در ادامه مسابقات گفت: ما در اسلحه سابر تیمی در بخش پسران شانس مدال داریم و امیدوارم مدال‌مان خوش‌رنگ‌ترین باشد اما در بخش دختران احتمالاً به کره جنوبی می‌خوریم و در جایگاه ششم قرار می‌گیریم.

وی در پایان در خصوص عملکرد مجتبی عابدینی نیز گفت: مجتبی امروز در پول ۳ بر و ۲ باخت داشت و در مرحله حذفی با ژو از چین، قهرمان آسیا دیدار داشت و با نتیجه ۱۵ بر ۶ این حریف قدرتمند را شکست داد. او مقابل گو از کره جنوبی در مرحله یک چهارم نهایی عالی بازی کرد اما ۱۵ بر ۱۲ شکست خورد. به هر حال هر دو حریف کره‌ای عابدینی و پاکدامن جزو ۳ نفر اول رنکینگ جهانی هستند و این سطح بالای مسابقات را نشان می‌داد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار