حاج‌کناری: اطری و نصیری می‌توانستند نتیجه بهتری بگیرند

مربی پیشین تیم ملی کشتی آزاد گفت: تیم ملی در روز اول مسابقات نتیجه خوبی گرفت، هرچند حسین خانی و نصیری هم شایستگی کسب مدال را داشتند.

عباس حاج کناری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی در مورد نتایج روز اول مسابقات کشتی آزاد بازی های آسیایی ۲۰۱۸ اظهار داشت: انتظار از حسن یزدانی این بود که طلا بگیرد که همین اتفاق هم افتاد. در مورد علیرضا کریمی هم فکر می کردم همین اتفاق رخ بدهد چون سن حریف ازبکستانی‌ اش بالا رفته و کریمی هم کشتی گیر بسیار خوبی است که همین هم شد و او با اقتدار از سد ابراگیموف گذشت و در پایان هم مدال طلا را از آن خود کرد.

وی ادامه داد: در اوزان پایین، رضا اطری کشتی گیر خوبی است اما انتظار من به شخصه از او بیشتر از این بود هرچند حریف مغولش در این رقابت ها خیلی خوب ظاهر شد. کشتی های ۵۷ کیلو را تقریبا کامل دیدم. کشتی گیر مغول علاوه بر اطری، حریفان کره ای و ژاپنی اش را هم خوب شکست داد و حتی از جهانی گذشته هم بهتر ظاهر شد. این حریف خیلی آماده بود و لااقل اطری به کسی باخت که در این رقابت ها عملکرد خوبی داشت. او در رده بندی هم مبارزه خوبی را به نمایش گذاشت. نمی دانم چرا مهران نصیری نتوانست در این رقابت ها خودش را خوب آماده کند، شاید چون در این مدت اخیر در مسابقات متعددی شرکت کرده یا زیاد وزن کم کرده بود. به نظرم خیلی می توانست بهتر از این کشتی بگیرد.

دارنده دو مدال طلا و نقره جهان در سال های ۱۹۹۷-۹۸ در مورد عدم دستیابی مصطفی حسین خانی به مدال در این دوره از بازی ها تصریح کرد: حقیقت این است که من فکر می کردم او یکی از مدال آوران باشد، هرچند یک وزن بالاتر کشتی گرفت و تازه به ۷۴ کیلو آمده است. او بعد از ناکامی در جهانی پاریس، دوباره فرصت داشت که توانایی هایش را نشان دهد و این باره هم به عبدالرحمانوفی باخت که از او پیش بود. در مبارزه سوم- پنجمی هم واقعا دوست داشتم که حریف ژاپنی را شکست داده و روی سکو برود.

حاج کناری که این روزها کشتی گیران شهرش (فریدون کنار) را تمرین می دهد، گفت: در کل کسب دو مدال طلاو یک برنز در ۵ وزن نتیجه خوبی بود، هرچند که نصیری و حسین خانی هم شایسته مدال بودند. امروز هم منتظر یک طلای دیگر در ۱۲۵ کیلو می مانیم که پرویز هادی کسب کند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار