گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم از اندونزی| نقیبی: یزدانی ستاره کاروان ایران در جاکارتا است

مربی تیم ملی کشتی آزاد حسن یزدانی را ستاره کاروان‌ ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی جاکارتا می‌داند.

خبرنگار اعزامی تسنیم از اندونزی، حسین نقیبی مربی تیم ملی کشتی آزاد ایران درباره عملکرد آزادکاران کشورمان در بازی‌های آسیایی جاکارتا گفت: تمرینات پرفشاری را برای حضور موفق در بازی‌های آسیایی انجام دادیم و نتیجه آن را هم گرفتیم و دیدید که هیچکدام از آزادکاران کم نیاورده و نبریدند.

وی در ادامه گفت: انتظار کسب دو مدال طلا را از بچه‌ها داشتیم که خدا را شکر این دو مدال در همان روز نخست کسب شد. امیدوارم پرویز هادی هم به نشان طلا برسد تا کشتی آزاد با سه طلا بازی‌ها را ترک کند.

نقیبی درباره عملکرد مصطفی حسین‌خانی گفت: نشان برنز حداقل مدالی بود که حسین‌خانی باید کسب می‌کرد، او‌ حتی لیاقت قهرمان شدن را داشت؛ اما شرایط طوری پیش رفت که این آزادکار شایسته از رسیدن به مدال باز بماند.

مربی جویباری تیم ملی با اشاره به پوست‌اندازی تیم ملی گفت: کشتی آزاد ایران در حال پوست اندازی است به خصوص حالا که اوزان تغییر و افزایش یافته است. ما باید مهره‌های قابل اتکایی را برای اوزان دهگانه شناسایی کنیم. مهران نصیری حاصل همین پوست اندازی بود. او تجربه زیادی ندارد و شاید اگر اولین نماینده ایران نبود که روی تشک می‌رفت می‌توانست عملکرد بهتری داشته باشد.

نقیبی درباره انتقاداتی که به کادرفنی بابت انتخاب علیرضا کریمی برای حضور در وزن ۹۷ کیلوگرم می‌شد گفت: قهرمانی کریمی در وزن بالاتر ثابت کرد که این انتخاب سلیقه‌ای نبود. کادرفنی در اردوها تمام کشتی‌گیران را زیر نظر دارد و تلاش می‌کند بهترین افراد به مسابقات اعزام شوند. چیزی که مربیان در اردوها می‌بینند متفاوت با چیزی است که از دور دیده می‌شود. این نوع انتخاب‌ها ملی بوده و کادر فنی سعی می‌کند بهترین انتخاب را داشته باشد.

مربی تیم ملی در مورد کشتی‌های رضا اطری گفت: اطری به نشان برنز رسید و این در حالی بود که لیاقت کشتی گرفتن در فینال را داشت. رضا رو به جلو حرکت می‌کند و در آینده نتایج بهتری هم کسب خواهد کرد.

وی در پایان درخصوص عملکرد حسن یزدانی گفت: درباره حسن چیزی نمی‌توانم بگویم جز اینکه او مثل همیشه عالی بود و بهترین عملکرد را از خود به نمایش گذاشت. او ستاره کاروان ایران در بازی‌های آسیایی جاکارتاست.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار