گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم از اندونزی| دیدار صالحی با مسئولان IOC/ تاکید همکاری بیشتر

رضا صالحی امیری در دیدار با مسئولان کمیته بین المللی المپیک بر توسعه همکاری و تعامل هر چه بیشتر این نهاد بین المللی با کمیته ملی المپیک ایران تاکید کرد.

خبرنگار اعزامی از اندونزی، عصر روز گذشته (یکشنبه)، سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان در دیداری گرم و صمیمی با "پره میرو" و "جرومی" مسئولان روابط کمیته‌های ملی المپیک و ارتباطات سازمانی کمیته بین المللی المپیک IOC به بحث و گفت‌وگو در خصوص مسایل مختلف این دو نهاد پرداختند.

در ابتدای این دیدار نمایندگان IOC دعوت رسمی "توماس باخ" رئیس کمیته بین المللی المپیک از رضا صالحی امیری جهت دیدار با وی در شهریور ماه سالجاری را رسما به وی اعلام کردند.

در ادامه "پره میرو"، مدیر روابط کمیته‌های ملی المپیک و‌ همبستگی المپیک IOC با اشاره با سابقه طولانی همکاری مناسب دو‌ نهاد، کمیته ملی المپیک ایران را یکی از مهمترین و تاثیرگزارترین کمیته‌های المپیک آسیا و جهان دانست و خواستار توسعه تعامل و همکاری هر چه بیشترشان شد.

"جرومی"، رئیس بخش مدیریت و ارتباطات سازمانی روابط کمیته‌های ملی المپیک IOC نیز محورهای آموزش، همبستگی، بازرگانی و بازاریابی را موضوعات اصلی محور بحث مطرح کرد و آمادگی IOC برای حمایت هر چه بیشتر در این زمینه‌ها را اعلام کرد.

سید رضا صالحی امیری نیز ضمن تقدیر و تشکر از برپایی این نشست آمادگی ایران برای حضور در برنامه‌های آموزشی بخصوص رشته‌های ورزشی همانند کشتی ،وزنه برداری، تکواندو و ..در کشورهایی که هنوز در آنها توسعه و رشدی نداشته‌اند اعلام کرد و گفت: بی شک با هدف همبستگی ورزشی می‌توانیم در تمام بخش‌ها به خصوص آموزش در کنار کمیته بین المللی المپیک باشیم.

وی ادامه داد: در کنار اعزام بهترین مربیان ورزشی ایران جهت حضور در کلاس‌های آموزشی، خواستار برپایی کلاس‌هایی ویژه برای بالا بردن اطلاعات علمی مربیان و ورزشکاران قهرمان هستیم.

در پایان این نشست مقرر شد طرفین ضمن آماده‌سازی دستورجلسه شهریور ماه ، زمینه برپایی نشست کمیته ملی المپیک ایران برای برپایی نشست‌های ویژه با حوزه‌های تخصصی کمیته بین المللی المپیک را فراهم سازند.

دیدار سیدرضا صالحی امیری و توماس باخ ۲۱ شهریور (۱۲ سپتامبر) در لوزان، مقر اصلی کمیته بین المللی المپیک(IOC) برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار