گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم از اندونزی|سعید کیخا: قول مدال نمی‌دهم/ همین که به اهدافم برسم کافی است

ملی‌پوش ژیمناستیک ایران گفت: اگر بتوانم تمرین‌هایی که در این مدت انجام داده‌ام را در مسابقات هم تکرار کنم برای خودم موفقیت است.

خبرنگار اعزامی از اندونزی، سعید کیخا، ژیمناستیک کاری که پنج حرکت در جهان به نام او ثبت شده است، شاید اگر در هر کشور دیگری بود داستان برای او متفاوت رقم می‌خورد، اما با این حال سعید گلایه زیادی ندارد.

او عشقش ژیمناستیک است و به قول خودش باز هم تلاش می‌کند تا برای ژیمناستیک افتخارآفرینی کند. سعید یکی از امیدهای ژیمناستیک ایران در بازی‌های آسیایی است. با این حال خودش قول هیچ مدالی نمی‌دهد و می‌گوید تمام تمرکزش روی این است تا کارهایی که ماه‌ها مرور کرده است را انجام بدهد. گفت‌وگوی او در زیر می‌آید:

* وضعیت چطور است؟ می‌توان روی مدال ژیمناستیک حساب کرد؟
خدا را شکر می‌کنم. تمرینات خوبی داشته‌ایم. سرمربی‌مان تلاش زیادی کرده است تا تیم در بهترین شرایط باشد. بچه‌ها هم خیلی دارند تلاش می‌کنند. امیدوارم اتفاق‌های خوبی برای تیم ما بیفتد.

* قول مدال نمی‌دهید؟
من هیچ قولی نمی‌دهم. زیاد تمرین کرده‌ام و زیاد زحمت کشیده‌ام. اگر بتوانم تمرین‌هایی که در این مدت انجام داده‌ام را در مسابقات هم تکرار کنم برای خودم موفقیت است.

* پنج حرکت در ژیمناستیک به نام کیخا ثبت شده است. خیلی‌ها این سؤال را می‌پرسند که پس چرا اتفاق ویژه‌ای برای شما نمی‌افتد.
به‌هرحال این مشکلات هم هست. در موقعیتی قرار دارم که فقط باید به هدفم فکر کنم. سختی‌های زیادی کشیده‌ام تا بتوانم بهترین نتایج را بگیرم. این چیزها مهم نیست و من اهداف خودم را در ژیمناستیک دنبال می‌کنم.

* اگر به عقب برگردید ممکن است که رشته دیگری را انتخاب کنید؟
شک نکنید که باز هم ژیمناستیک‌کار می‌شوم. من به موفقیت‌هایی رسیده‌ام که در دنیا بی‌نظیر است.

* اما در ایران کمتر کسی به آن اهمیت می‌دهد.
می‌دانم ولی مهم نیست. اهدافم برای من از اهمیت بیشتری برخوردار است. به لطف خدا پنج حرکت را به ثبت رسانده‌ام. حرکت‌هایی که ثبت آنها نیاز به امکانات و حمایت‌های ویژه‌ای دارد. از فدراسیون جهانی بارها تماس گرفتند و تشکر کردند. آنها می‌گفتند امیدواریم که در کشورت قدر تو را بدانند، چون کار بزرگی کرده‌ای.

* چرا لژیونر نمی‌شوی؟
برای من سخت است. برای من که صبح‌ها کار می‌کنم و بعدازظهرها تمرین، این کار شدنی نیست. زن، بچه، دانشگاه و ... مشغله‌های زیادی دارم. در بوندس‌لیگا، ژیمناستیک‌کارها خوب درآمد دارند، اما وضعیت من طوری است که نمی‌توانم بروم. پیشنهاد هم داشته‌ام اما ... .

* نمی‌خواهی بازی های آسیایی را پیش بینی کنی؟‌
امیدوارم بیشتر از دوره قبل مدال بگیریم تا مردم خوشحال شوند. فرقی نمی‌کند در چه رشته‌ای، فقط مردم خوشحال شوند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار