تغییر موضع رئیس اتحادیه فوتبال آلمان در قبال اوزیل

رئیس اتحادیه فوتبال آلمان می‌گوید می‌توانسته رویکردی متفاوت نسبت به ماجرای اخیر مسعوت اوزیل داشته باشد.

، مسعوت اوزیل به خاطر عکسی که پیش از آغاز مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه گرفت، به شدت مورد انتقاد آلمانی‌ها قرار گرفت. هافبک ترکیه‌ای الاصل آرسنال پس از ناکامی آلمان در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه ضمن اشاره به نژادپرستی سران اتحادیه فوتبال آلمان از تیم ملی این کشور اعلام بازنشستگی کرد.

رینهارد گریندل، رئیس اتحادیه فوتبال آلمان در خصوص عکس گرفتن اوزیل و گوندوگان با اردغان که هر دو متولد گلزن‌کرشن آلمان هستند، گفته بود: بدون شک اتحادیه فوتبال آلمان شرایط خاص بازیکنان ما با پیشینه مهاجرتی‌شان را درک می‌کند و برای آن احترام قائل است اما فوتبال و اتحادیه فوتبال آلمان طرفدار آن دسته از ارزش‌هایی است که آقای اردوغان به اندازه کافی برای آنها احترام قائل نیست. بنابراین، اینکه ملی‌پوشان ما خودشان را درگیر کارگروه انتخاباتی او کنند، حرکت خوبی نیست و قطعاً همسو با تلاش‌های ائتلافی اتحادیه فوتبال آلمان نبوده است.

گریندل که به نظر اکنون رویکردی متفاوت نسبت به گذشته دارد، به روزنامه «بیلد» آلمان گفت: با توجه به حملات نژادپرستانه، می‌توانستم در مقاطعی موضعی روشن‌تر بگیرم و از مسعوت اوزیل حمایت کنم. باید واضح صحبت می‌کردم. چنین حملات نژادپرستانه‌ای غیرقابل قبول است. متأسفم که مسعوت احساس کرده که از سوی اتحادیه فوتبال آلمان طرد شده است. مهم است که بگویم من حرفی در مورد عملکرد ورزشی اوزیل پس از جام جهانی نزدم. برای من واضح است که ما به صورت تیمی برنده می‌شویم و به صورت تیمی هم بازنده می‌شوم. اینکه ما یک بازیکن را مسئول حذف تیم از گردنه رقابت‌ها بدانیم، مضحک است.

گریندل اما از اینکه اوزیل پس از ماجرای عکس گرفتن با اردوغان همانند هم‌تیمی‌اش به طور علنی توضیحی در خصوص این ماجرا نداد، گله‌مند است. او در این باره اظهار داشت: ایلکای گوندوگان پس از گرفتن عکس با رئیس جمهور اردوغان، بیانیه‌ای واضح و قابل‌فهم منتشر کرد. دوست داشتم اوزیل هم چنین کاری می‌کرد چون با توجه به بحث‌هایی که بین هواداران به وجود آمده بود، آنها هم پرسش‌هایی در این مورد در ذهن‌شان به وجود آمده بود. این نباید به عنوان انتقاد از عملکرد ورزشی وی تفسیر شود. دوست داشتم مسعوت چنین توضیحی می‌داد، حتی اگر ما فاتح جام جهانی می‌شدیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار