گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم از اندونزی| صالحی‌امیری: شایسته نیست همیشه چین، ژاپن و کره میزبان بازی‌های آسیایی باشند

رئیس کمیته ملی المپیک ایران گفت: شایسته نیست کشورهایی نظیر چین, کره جنوبی و ژاپن همواره میزبانی رویداد‌هایی چون بازی‌های آسیایی را در اختیار بگیرند.

خبرنگار اعزامی از اندونزی, سیدرضا صالحی‌امیری درحاشیه بازدید از رقابت‌های شمشیربازان ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: اجلاس یک روزه مجموع عمومی شورای المپیک آسیا اکنون در حاشیه نخستین روز رسمی بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی با حضور نمایندگان کشورهای عضو در حال برگزاری است و قرار است در حاشیه آن با همتایان خود برای افزایش سطح تعاملات و همکاری‌های ورزشی و کسب کرسی‌های بین‌المللی دیدار و گفت‌وگو کنم.

رئیس کمیته ملی المپیک در عین حال به وضعیت میزبانی این بازی‌ها گریزی زد و گفت: میزبانی اندونزی را به فال نیک می‌گیریم. مردم اندونزی خونگرم و وفادار به ارزش‌های اسلامی هستند.

صالحی‌امیری اضافه کرد: این میزبانی به عنوان یک کشور اسلامی یک امتیاز و فرصت برای توسعه روابط مسلمانان و جهان اسلام به شمار می‌رود و شایسته نیست کشورهایی نظیر چین, کره جنوبی و ژاپن همواره میزبانی این رویداد‌ها در اختیار بگیرند.

وی تصریح کرد: وضعیت عمومی میزبان متوسط ارزیابی می‌شود, اما باید تلاش کرد تا برخی مشکلات برطرف شود.

رئیس کمیته ملی المپیک به بازدید از دهکده ورزشکاران در جاکارتا اشاره کرد و افزود: با ورزشکاران, مربیان و سرپرستان تیم‌ها گفت‌وگو کردم که آنها نیز تمام توان و ظرفیت خود را به کار گرفتند و با غیرت و غرور ایرانی برای کسب بهترین نتیجه وارد این آوردگاه مهم شدند. ان‌شاءالله نتایج خوبی کسب خواهند کرد.

صالحی‌امیری همچنین  از کسب میزبانی چین برای بازی‌های ساحلی ۲۰۲۰ و بازی های آسیایی ۲۰۲۲ خبر داد و گفت این میزبانی امروز در اجلاس مجمع عمومی شورای المپیک به چین سپرده شد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار