گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم از اندونزی| ظریف‌دوست: برای کسب قهرمانی به جاکارتا آمده ایم

کاپیتان تیم ملی کبدی بانوان گفت: در دوره‌های گذشته بازی‌های آسیایی اینقدر سطح مسابقات بالا نبود ولی در این دوره همه تیم‌ها کیفیت بالایی دارند و ما سعی می‌کنیم با قهرمانی کشورمان را سربلند کنیم.

خبرنگار اعزامی از اندونزی، تیم ملی کبدی بانوان ایران در اولین دیدار خود در مرحله گروهی بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا مقابل کره جنوبی قرار گرفت و در پایان با نتیجه قاطع ۴۶ بر ۲۰ توانست حریف قدرتمندش را شکست دهد.

فریده ظریف‌دوست، کاپیتان تیم ملی ایران بعد از پایان بازی درخصوص پیروزی مقابل کره جنوبی اظهار داشت: به جز تیم هند که حریف اصلی ما در مسابقات به شمار می‌رود ما همه برنامه‌ریزی خودمان را برای دیدار مقابل تیم‌هایی همچون کره جنوبی، چین تایپه، تایلند و سریلانکا انجام داده بودیم که همگی در یک سطح قرار دارند. ما قبلاً از کره جنوبی باخته بودیم و به همین دلیل با هوشیاری وارد زمین شدیم و چند ماه بود که این تیم را آنالیز می‌کردیم و با این برد جواب زحمات چند ماهه‌ خود را گرفتیم. اثبات کردیم با همین بازی می‌توانیم مدال طلا را کسب کنیم.

وی در ادامه افزود: بازی با چین تایپه و بنگلادش نیز حکم همین بازی را برای ما دارد که بازی‌های بعد ما خواهد بود و اگر بتوانیم این بازی‌ها را نیز با برد پشت سر بگذاریم به امید خدا به عنوان تیم صدرنشین از گروه صعود می‌کنیم. اختلاف امتیاز ما با کره جنوبی باعث شد بچه‌ها انگیزه لازم را برای دیدار مقابل تیم‌های دیگر به دست آورند و اعتماد به نفس تیم بالا رفت.

ظریف‌دوست با اشاره به اینکه برای سومین بار است در بازی‌های آسیایی شرکت می‌کند خاطرنشان کرد: گروه ایران گروه بسیار سختی است ولی از ابتدای این مسابقات نشان دادیم که برای پیروزی به زمین آمده‌ایم. تیم هند حریف اصلی ما که در این گروه  قرار دارد. ما در صورت صدرنشینی با تیم دوم گروه دیگر که احتمالا تایلند خواهد بود بازی خواهیم کرد و در فینال نیز مقابل هند بازی می‌کنیم. یک بار در مسابقات گوانژو مقابل تایلند شکست خورده‌ایم ولی با توجه به شناختی که از این تیم داریم با یک بازی خوب پیروز زمین خواهیم بود.

کاپیتان تیم ملی کبدی ایران در پایان گفت: همه تیم‌های حاضر در این دوره پیشرفت کرده‌اند و همه برای کسب مقام بازی می‌کنند. شاید در دوره‌های گذشته اینقدر سطح مسابقات بالا نبود ولی در این دوره همه تیم‌ها کیفیت بالایی دارند و ما هم سعی می‌کنیم با قهرمانی کشورمان را سربلند کنیم. تشکر می‌کنم از آقای اورسجی و فدراسیون کبدی که حمایت لازم را از ما کردند و با دعای خیر مردم به سمت موفقیت خواهیم رفت.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار