رکورد جدید برای بارسلونا در لالیگا با گلزنی مسی

آبی‌و‌اناری‌های کاتالونیا در شب گلزنی مهاجم آرژانتینی‌‌شان به رکوردی ارزشمند در لیگ دسته اول فوتبال اسپانیا دست پیدا کردند.

، لیونل مسی در پیروزی ۳ بر صفر بامداد امروز (یکشنبه) تیم فوتبال بارسلونا مقابل آلاوس در هفته اول لالیگا نه تنها دو گل به ثمر رساند تا در پیروزی تیمش سهم زیادی داشته باشد، بلکه یک رکورد جدید هم برای مدافع عنوان قهرمانی لالیگا به ارمغان آورد.

گل زیبایی که ستاره آرژانتینی در دقیقه ۶۴ با یک ضربه ایستگاهی در نیمه اول به ثمر رساند، شش‌هزارمین گل او در لالیگا بود. او در حالی این گل را به ثمر رساند که در سال ۲۰۰۹ نیز پنج‌هزارمین گل بارسا در لالیگا به نام خود او به ثبت رسیده بود. اولین گل بارسلونا در لالیگا سال ۱۹۲۹ به ثمر رسید و از آن زمان تا کنون این تیم ۲ هزار و ۸۰۱ بازی دیگر انجام داده است.

در تاریخ لالیگا تنها رئال مادرید بیشتر از بارسلونا گل زده است چرا که این تیم در ۲ هزار و ۸۰۰ بازی‌اش، ۶ هزار و ۴۱ گل زده دارد.

مسی در آخرین دقیقه بازی دومین گل خود و سومین گل بارسلونا در این مسابقه را هم به ثمر رساند تا آمار گل‌‌هایش در لالیگا را ارتقا دهد. حالا مسی در لالیگا ۳۸۵ گل به ثمر رسانده است که که معادل ۶.۴ درصد از تمام گل‌های تاریخ بارسا در لیگ دسته اول فوتبال اسپانیا است.

مسی ماه فوریه سال ۲۰۰۹ پنج هزارمین گل بارسلونا را در خانه راسینگ سانتاندر به ثمر رسانده بود.

نمودار گل‌های تاریخی بارسلونا در لالیگا:

اولین گل: مانوئل پریرا سال ۱۹۲۹
هزارمین گل: مارکو اورلیو سال ۱۹۵۰
دوهزارمین گل: پدرو سابایا سال ۱۹۶۴
سه‌هزارمین گل: کینی سال ۱۹۸۲
چهارهزارمین گل: گی‌یرمو آمور سال ۱۹۹۶
پنج‌هزارمین گل: لیونل مسی سال ۲۰۰۹
شش‌هزارمین گل: لیونل مسی سال ۲۰۱۸

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار