لشگری: هادی تجربه دارد و یکی از شانس‌های کسب طلاست/ مخروبه‌ای را به سالن کشتی تبدیل کردیم

دارنده دو مدال برنز المپیک ۲۰۱۲ و جهانی ۲۰۱۳ کشتی آزاد گفت: قزوین یک سالن قدیمی به اسم تختی داشت که تبدیل به مخروبه شده بود، یک ماه است آنجا را دوباره به سالن کشتی تبدیل کرده ایم.

احسان لشگری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی در خصوص نمایندگان کشتی آزاد ایران که امروز در جاکارتا روی تشک خواهند رفت، اظهار داشت: به هرشکل این رقابت‌ها هر ۴ سال یک بار برگزار می‌شود و همه تیم‌ها با آمادگی کامل در آن حاضر می‌شوند. حسن یزدانی شاخص ترین کشتی‌گیر ایران، بعید است در این مسابقات کار سختی برای اول شدن داشته باشد. او فاصله خودش با همه رقیبان جهانی‌اش را زیاد کرده و همه روی قهرمانی‌اش حساب باز کرده‌اند. مصطفی حسین خانی هم اگر خوب از نظر روحی روانی آماده شده باشد که بتواند خوب تمام کشتی‌اش را اداره کند و از اول تا ثانیه آخر، حمله کننده باشد، شانس مدال طلاست. البته او یک حریف خوب ازبک دارد که با هم در یک گروه افتاده اند، اما مصطفی او را یک بار شکست داده، اما به هرشکل حریف سختی است. در هیچ رقابتی هم نباید حریف را دست کم گرفت. من فکر می‌کنم مصطفی با این حریف کشتی سرنوشت سازی خواهد داشت.

مربی تیم ملی کشتی آزاد در جهانی پاریس در مورد مبارزه فردای پرویز هادی در سنگین وزن نیز تاکید کرد: او یکی از کشتی گیران باتجربه ما است که آمادگی خوبی هم دارد. البته من در اردوهای اخیر تیم ملی حضور نداشتم و خیلی در جریان وضعیت ملی پوشان نیستم، اما هادی اگر با حواس جمع کشتی بگیرد، می تواند یکی از شانس‌های مدال ایران باشد. رضا اطری هم اگر مدال می‌خواهد باید کشتی بگیرد، طوری مبارزه کند که اتفاقات پاریس تکرار نشود. مهران نصیری هم در این مدت عملکرد خوبی داشته و باتجربه شده، اسم مسابقه خیلی نباید روی کارش تاثیر بگذارد. مهم این است که بتواند کار خودش را درست انجام دهد. علیرضا کریمی نیز گرچه به خاطر مصلحت تیمی در یکی دو وزن بالاتر از وزن طبیعی‌اش تیم ملی را همراهی می‌کند. کادر فنی چاره دیگری هم نداشت. کریمی فاکتورهایی دارد که می تواند به واسطه آنها مدال بگیرد.

ملی پوش سابق میان وزن کشتی آزاد در مورد مشغله این روزهایش به تسنیم گفت: قزوین یک سالن قدیمی به اسم تختی داشت که تبدیل به مخروبه شده بود، اما به همت تربیت بدنی استان و همچنین خیرین، مرمت شد و نزدیک به یک ماه است که یک سالن مجهز و خوب در اختیار ما قرار گرفته است. حالا نزدیک به ۲۸۰ شاگرد دارم که همراه با چند مربی دیگر استان آنها را تمرین می دهیم. همه تلاش ما بر این است که این یک فرصت خوب برای ایجاد فرهنگی جدید از نظر رفتاری و فنی در بین کشتی گیران استان باشد، چه از نظر برگزاری مسابقات و چه تربیت کشتی گیران. اینجا حتی به همت خیرین و دیگر دوستان، کشتی گیران نوجوانی که بضاعت مالی ندارند را از نظر تغذیه ای هم تحت پوشش قرار می‌دهیم و بسته های غذایی نیز در اختیارشان قرار می‌گیرد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار