گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم از اندونزی| میدان بزرگ برای سابر بانوان/ اپه مردان به دنبال تکرار مدال ۲۰۰۶

شمشیربازی ایران در نخستین روز از ‌بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸، چهار نماینده در سابر زنان و اپه مردان خواهد داشت.

خبرنگار اعزامی از اندونزی، همزمان با آغاز رسمی هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ رقابت های انفرادی شمشیربازی نیز در دو اسلحه اپه مردان و سابر بانوان آغاز می‌‌شود. محمد رضایی و محمد اسماعیلی  در اسلحه اپه  کار خود را آغاز می‌کنند. شمشیربازی ایران در بخش اپه مردان یک مدال برنز انفرادی و یک مدال برنز تیمی در بازی‌های آسیایی ۲۰۰۶ دوحه قطر را در کارنامه دارد.

 نجمه سازنچیان و فائزه رفیعی نیز نمایندگان ایران در اسلحه سابر  خواهند بود. ماجرای اعزام دختران سابریست به بازی‌های آسیایی برای اولین بار بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از آنجایی جدی‌ شد که در مسابقات قهرمانی آسیا که تیر ماه در تایلند برگزار شد، در سابر بانوان شاهد درخشش نمایندگان کشورمان بودیم به طوری که نجمه سازنچیان با صعود به جمع هشت نفر برتر سابر آسیا یکی از بهترین نتایج تاریخ بانوان شمشیربازی را رقم زد.

نمایندگان کشورمان با ارائه عملکردی قابل قبول در مسابقات جهانی چین، بار دیگر نشان دادند که آماده پاسخگویی به اطمینان مسئولان هستند.در این مسابقات فائزه رفیعی با برتری برابر شمشیرباز قزاقستانی و  قهرمان آسیا ثابت کرد که راهی را آغاز کرده که می‌تواند منتهی به مدال‌آوری در جاکارتا باشد.کیانا باقرزاده نیز حریف قدرتمند هنگ کنگی و قهرمانان آسیا را شکست داد تا ثابت شود نتایج بانوان اتفاقی نیست. در بخش تیمی نیز بانوان کشورمان، قزاقستانی را شکست دادند که ماه پیش در مسابقات قهرمانی آسیا بر سکوی سوم‌ ایستاد و عنوان قهرمانی  دوره قبل بازی‌های آسیایی در اینچئون را در کارنامه دارد.

حالا فردا دختران ایران در میدان مسابقات قرار خواهند گرفت و تلاش می‌کنند تا پاسخ اطمینان مسئولان ورزش کشور را بدهند با عملکردی قابل قبول نام سابر دختران ایران را در آسیا زنده کنند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار