مبارزه با خشونت در ورزشگاه‌های مصر با سیستم ابداعی روس‌ها

فدراسیون فوتبال مصر با استفاده از تجربه جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به دنبال عاری‌سازی ورزشگاه‌های خود از خشونت است.

و به نقل از خبرگزاری ریانووستی روسیه، ویچیسواو کولوسکوف، رئیس افتخاری فدراسیون فوتبال روسیه گفت: یکی از موثرترین اقدام‌های امنیتی جام جهانی ۲۰۱۸ استفاده از سیستم FAN ID یا همان پاسپورت هواداری بود که به تامین امنیت و نظم عمومی ورزشگاه‌ها و محیط پیرامونی آن کمک‌های شایانی کرد. سیستمی که می‌تواند با استقبال فدراسیون فوتبال مصر جهت عاری‌سازی ورزشگاه‌های این کشور از خشونت مورد استفاده قرار بگیرد.

صویرت، مدیر اجرایی فدراسیون فوتبال مصر نیز در این رابطه به خبرگزاری ریانووستی روسیه می‌گوید: ما به دنبال استفاده از تجربه روسیه در جام جهانی ۲۰۱۸ فوتبال جهت بازگرداندن هواداران فوتبال مصر به ورزشگاه‌ها پس از تراژدی بندر پورت‌سعید در سال ۲۰۱۲ میلادی هستیم. می‌خواهیم همانند جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه برای هواداران فوتبال FAN ID صادر کنیم.

در سال ۲۰۱۲ میلادی حوادث تلخ ورزشگاه بندر پورت‌سعید در بازی تیم‌های الاهلی و المصری باعث کشته‌ شدن ۷۱ نفر و زخمی‌ شدن صدها نفر شد. پس از این حادثه مقامات دولتی مصر دستور بسته‌شدن ورزشگاه‌ها به روی هواداران فوتبال را دادند.

رئیس‌ افتخاری فدراسیون فوتبال روسیه نیز همچنین خاطرنشان کرد: من از ایده‌پرداز FAN ID قدردانی می‌کنم زیرا این سیستم باعث کنترل رفتارهای تماشاگران در ورزشگاه‌ها می‌شود و قرار است قطر نیز به عنوان میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ از آن بهره‌مند شود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار