بنتو سرمربی تیم ملی کره جنوبی شد

سرمربی سابق تیم ملی پرتغال هدایت تیم ملی کره جنوبی را برعهده گرفت.

، فدراسیون فوتبال کره جنوبی، پائولو بنتو را به عنوان سرمربی جدید تیم ملی این کشور معرفی کرد و این مرد پرتغالی بلافاصله کارش را در این تیم آغاز کرد.

پیش از این هدایت تیم ملی کره جنوبی بر عهده شین تائه‌یونگ بود که پس از حذف شاگردانش در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۸، قراردادش تمدید نشد.

بنتوی ۴۹ ساله کسی بود که در رقابت‌های یورو ۲۰۱۲، تیم ملی پرتغال را تا مرحله نیمه نهایی بالا برد هرچند عملکرد ناامید کننده شاگردانش در جام جهانی ۲۰۱۴  سبب شد که او از کار برکنار شود. بنتو پس از آن مربیگری در کشورهایی مانند یونان، برزیل و چین را تجربه کرد و آخرین تجربه مربیگری‌اش هم در تیم چونگکینگ لیفان چین بود که در آنجا هم به دلیل کسب نتایج ضعیف دوام نیاورد و در ماه جولای امسال اخراج شد.

بنتو در حالی هدایت تیم ملی کره جنوبی را برعهده گرفت که طبق اعتراف کیم پان گون، رئیس فدراسیون فوتبال کره جنوبی در فهرست سه نامزد اصلی سرمربیگری این تیم نبوده است، فهرستی که شامل وحید هلیلهودزیچ، سرمربی سابق ژاپن و کیکه سانچس فلورس، سرمربی سابق اسپانیول می‌شد.

مأموریت اصلی بنتو در تیم ملی کره جنوبی رساندن این تیم به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است اما پیش از آن هم او آزمونی مانند جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ را پیش رو دارد. کره جنوبی با هدایت بنتو، کار خود را با یک بازی دوستانه مقابل کاستا ریکا در تاریخ هفتم سپتامبر آغاز می‌کند و ۴ روز پس از آن به مصاف شیلی می‌رود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار