تفتیان: در بازی‌های آسیایی کار سختی دارم اما امیدوارم/ باید به انتخاب فدراسیون احترام گذاشت

سریع‌ترین مرد ایران با ابراز امیدواری نسبت به موفقیت در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ به این نکته اذعان کرد که کار دشواری در مصاف با دوندگان آسیایی دارد.

، حسن تفتیان در گفت‌و‌گو با سایت فدراسیون دوومیدانی پیرامون برنامه‌هایش برای حضور در بازی‌های آسیایی اندونزی اظهار داشت: برنامه‌ریزی من برای حضور در جاکارتا از آبان ماه سال گذشته شروع شد و برای تمرینات آماده‌سازی زیر نظر آقای اونتانون به پاریس سفر کردم. شروع خوبی بود و مسابقات داخل سالن تهران یکی از دستاوردهای خوب این اردو بود. من قهرمان آسیا شدم و با انگیزه‌ای مضاعف به تمرینات زمستانی پرداختم. فصل خوبی را هم امسال آغاز کردم و در ۱۱ مسابقه و تورنمنت بین‌المللی شرکت کردم که شکر خدا نتایج مطلوبی هم حاصل شد و این برای من ایده‌آل است. البته هدف اصلی، بازی‌های آسیایی بود و حدود سه هفته پیش برنامه‌های تمرینی را اختصاصی کردیم و قرار شد تا جاکارتا در هیچ مسابقه‌ای شرکت نکنم تا با سلامتی کامل در بازی‌های آسیایی حاضر شوم.

تفتیان با اشاره به وضعیت کنونی آمادگی خود افزود: روند خیلی خوبی داشتم و از تمرینات و برنامه‌ریزی‌های اردو راضی هستم. به هرچه که برنامه‌ریزی کرده بودیم رسیدیم و این خیلی خوب است. در حال حاضر شرایط روانی و آمادگی‌ام را کنترل می‌کنم و همه چیز در روز مسابقه در فینال ۱۰۰ متر مشخص می‌شود. امیدوارم همه چیز خوب پیش برود.

سریع‌ترین مرد ایران به روند رو به رشد رکوردهای خود در مسابقات و اردوی تدارکاتی اشاره و تأکید کرد: برای من و مربی‌ام خیلی مهم بود که به یک ثبات مطلق در رکوردهای مسابقات برسیم. مسابقات قهرمانی جهان، آسیایی و بازی‌ها خیلی سخت هستند و باید در سه مسابقه از دور نیمه نهایی تا فینال دوید. شکر خدا به این ثبات رسیدم و پس از مسابقاتی که شرکت کردم، به مرز رکوردهای ۱۰.۰۶، ۱۰.۰۷، ۱۰.۰۹ رسیدم و تمام مسابقات را زیر ۱۰.۱۵ دویدم. هدف اول این بود که خیلی هم برای من مهم بود تا اینکه رکورد ملی ایران را شکستم. رکورد ۱۰.۰۳ ثانیه فقط یک رکورد نبود. همه برای شکستن آن زحمت کشیدند و همه سهیم هستند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا دوباره رکورد ملی ایران را خواهد شکست، گفت: همه در تلاشیم که این رکورد دوباره شکسته شود و برای همین هم سخت تمرین می‌کنم و از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنم، اما شرایط خاصی می‌خواهد و ممکن است در بازی‌های آسیایی این اتفاق بیفتد. دوست دارم رکوردم را دوباره بشکنم و این مهم قطعاً برای همه خوشحال‌کننده است. 

تفتیان درباره رقبای خود در جاکارتا تصریح کرد: رکورد در دوومیدانی همیشه تعیین‌کننده است. سال گذشته که قهرمان ۱۰۰ متر آسیا شدم، در جایگاه چهارم یا پنجم رنکینگ آسیا بودم، اما در فینال من زودتر از همه‌ به خط پایان رسیدم. در حال حاضر دوندگان خوب و سرسختی در جاکارتا رقیب من در ۱۰۰ متر هستند اما تنها چیزی که برای من اهمیت دارد، مسیر مستقیم ۱۰۰ متر در پیست جاکارتاست و اینکه هیچ دونده‌ای نباید از من جلو بزند. پیش‌بینی برای آن روز خیلی سخت است، چون رقبای سختی دارم. هیچ‌کس نمی‌تواند از الان بگوید قهرمان آن روز است. امیدم به خدا و دعای خیر مردم است که همیشه شامل حالم بوده و امیدوارم آن روز پیروز مسابقه باشم.

قهرمان آسیا در پایان به ملی‌پوشان تیم دوومیدانی ایران اشاره کرد و گفت: تیم بسیار خوبی از سوی فدراسیون برای حضور در جاکارتا انتخاب شده است، اما این انتخاب به آن معنی نیست که کسانی که انتخاب نشدند، شایسته نیستند. همه ورزشکاران لایق هستند و چیزی از ارزش‌های قهرمانانی که موفق به پوشیدن لباس تیم ملی نشدند کم نخواهد شد. اما باید به انتخاب سازمان تیم‌های ملی فدراسیون دوومیدانی و مسئولان احترام گذاشت. در همه جای دنیا همین است. وقتی تیمی ارنج می‌شود، عده‌ای انتخاب می‌شوند و عده‌ای هم در عین شایستگی انتخاب نمی‌شوند. مهم اتحاد، همدلی و یکی بودن است. برای تک تک ملی‌پوشان تیم ملی و ورزشکاران دوومیدانی ایران آرزوی موفقیت کرده و در پایان از زحمات همه مسئولان و عزیزانی که حمایتم کردند، قدردانی می‌کنم. امیدوارم سربلند و پیروز از جاکارتا به تهران بازگردیم و خوشحالی را به مردم ایران هدیه کنیم.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار