بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸| آماری از کاروان اعزامی ایران به اندونزی

کاروان ایران در حالی در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی شرکت می‌کند که ورزشکاران همه استان‌ها در آن حضور دارند.

و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی از شنبه هفته آینده در اندونزی رسماً آغاز می‌شود و کاروان ورزشی جمهوری اسلامی ایران با ۳۷۹ ورزشکار از ۲۸ فدراسیون در ۴۱ رشته ورزشی در این دوره از بازی‌ها شرکت می کند.

در بازی‌های آسیایی ۲۸۲ ورزشکار مرد حضور دارند که نسبت به دوره گذشته رشد ۲۸ درصدی دارد. در بخش زنان هم بانوان ایران با ۹۷ شرکت کننده و رشد ۷۰ نسبت به بازی‌های آسیایی اینچیوان برای کشورمان به میدان خواهند رفت.

از مجموع ۳۷۹ ورزشکار ایران، استان های تهران ، اصفهان ، مازندران ، گلستان ، کرمانشاه ، زنجان و آذربایجان شرقی بیشترین ورزشکار را در کاروان اعزامی ایران دارند. ضمن اینکه برای نخستین بار در تاریخ ورزش کشور ورزشکاران تمامی ۳۱ استان ایران در کاروان اعزامی حضور دارند.

میانگین سنی کاروان ایران در مجموع زنان و مردان ۲۵ سال است و جوان‌ترین تیم‌های کاروان ایران به ترتیب تنیس دختران با ۱۸ سال و تکواندو با ۱۹ سال هستند. مسن ترین تیم ایران هم تیم سوارکاری با میانگین ۳۶ سال است.

جوان‌ترین ورزشکاران اعزامی ایران به هجدهمین دوره بازی‌های اسیایی آرمیتا صادقیان عضو تیم ملی تیراندازی، محمد مهدی کنارنگ از تیم ملی قایقرانی ، امین احمدیان تیم ملی تنیس روی میز و امیر سیاوش ذوالفقاریان از تیم ملی تیراندازی ایران همگی با ۱۶ سال سن هستند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار