واکنش فدراسیون ژیمناستیک به ناراحتی شدید کیخا

دبیر فدراسیون ژیمناستیک به ناراحتی کاپیتان تیم ملی در آستانه بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ واکنش نشان داد.

محسن سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ، درباره انتقادات سعیدرضا کیخا کاپیتان تیم ملی ژیمناستیک پیرامون اتفاقات چند روز اخیر و در آستانه اعزام به بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اظهار داشت: در مراسم تجلیل از مدال‌آوران و قهرمانان سال‌های ۹۵ و ۹۶، در مجموع ۶۱ سکه بهار آزادی هر کدام به قیمت یک میلیون و ۸۵۰ هزار تومان به فدراسیون اهدا شد تا بین ورزشکاران تقسیم شود. ما نیز با مجوزی که از دفتر معاونت قهرمانی وزارت ورزش و همچنین جلسه هیئت رئیسه فدراسیون ژیمناستیک گرفتیم، این کار را انجام دادیم.

وی افزود: کیخا بین همه ژیمناست‌ها، بیشترین جایزه را به خود اختصاص داد. او مدالی کسب نکرده بود، اما به واسطه ثبت حرکات جدید به این جوایز رسید. همچنین پس از رقابت‌های جام جهانی در باکو که اسفند سال گذشته برگزار شد، ۵ سکه بهار آزادی به کیخا دادیم و این در حالی بود که او چهارم شده بود و طبق مصوبه فدراسیون، فقط باید به نفرات اول، دوم و سوم این جایزه اهدا می‌شد.

دبیر فدراسیون ژیمناستیک ادامه داد: شاید کمتر فدراسیونی را پیدا کنید که به ورزشکارانش حقوق نیز می‌دهد، ولی ما این کار را انجام داده‌ایم و ملی‌پوشان بابت حضور در اردوی تیم ملی حقوق می‌گیرند. به هر حال باید توازن را ایجاد می‌کردیم تا به تلاش سایر ورزشکاران نیز ارج نهاده شود. امسال برای اردوهای تیم ملی از ماساژور، مشاور تغذیه و حتی کارشناس روانشناسی نیز بهره بردیم که این برای نخستین بار صورت گرفت.

سلیمانی درباره بازی‌های آسیایی گفت: از زمان استقرار تیم جدید در فدراسیون، ۲۱ اردو در سال ۹۶ و ۱۶ اردو نیز در سال جاری برگزار شده است. همچنین از مرداد سال گذشته تاکنون ۱۳ اعزام به رقابت‌های برون‌مرزی صورت گرفته، در حالی که در سال ۹۵ فقط سه اعزام انجام شد. این مسائل نشان می‌دهد که فدراسیون تلاش زیادی برای ایجاد بهترین موقعیت و شرایط برای ورزشکاران به خرج داده و از همه توانش بهره برده است.

وی عنوان کرد: ۲۳ کشور در بازی‌های آسیایی شرکت می‌کنند و همه آنها از بهترین نفرات‌شان بهره می‌برند. امسال برای اولین بار فینال تیمی نیز برگزار می‌شود و برآورد من این است که تیم ایران برای نخستین بار در رده هفتم قرار بگیرد و حتی شانس رتبه ششمی را نیز دارد. هشتمی، بهترین رتبه ایران در بازی‌های آسیایی بوده و امیدوارم این بار جایگاه بهتری را کسب کنیم. در بخش انفرادی نیز همه ملی‌پوشان شانس بالایی برای فینالیست شدن دارند و این بسیار امیدوار کننده است.

دبیر فدراسیون ژیمناستیک در پایان به حضور وزیر ورزش در اردوی تیم ملی هم اشاره کرد و گفت: قرار بود وزیر ورزش ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در محل برگزار اردو حضور داشته باشد، اما این دیدار یک ساعت به طول انجامید. او از تلاش ملی‌پوشان رضایت داشت و چندین بار نسبت به موفقیت ژیمناست‌ها ابراز امیدواری کرد. وزیر ورزش همچنین قول تهیه یک ست کامل از وسایل را داد، هر چند الان این این وسایل گران شده‌اند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار