آبه: ایران یکی از قدرت‌های برتر داوری در قاره آسیاست/ حضور فغانی در جام جهانی از نشانه‌های توسعه یافتگی است

مدیر بخش توسعه دپارتمان داوری کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌گوید که به طور قطع ایران یکی از قدرت‌های برتر داوری در قاره آسیاست.

، هیروکازو آبه، مدیر بخش توسعه دپارتمان داوری کنفدراسیون فوتبال آسیا، پیرامون سفر نمایندگان دپارتمان داوری AFC به تهران به سایت رسمی فدراسیون فوتبال ایران گفت: این سفرها در راستای توسعه و پیشرفت هدفمند و فراگیر داوری آسیا صورت می‌گیرد. در واقع برنامه این سفرها به شکل سازمان یافته از سال ۲۰۱۳ میلادی آغاز شد و تاکنون در همین راستا به ۱۶ کشور آسیایی سفر کرده‌ایم. به طور معمول در هر سال سفر و بررسی آخرین شرایط و فعالیت‌های کمیته داوران چهار کشور عضو AFC  انجام می‌شود که در سال ۲۰۱۸ ایران یکی از کشورهای مورد نظر بوده است.

وی پس از نشست مشترک با رئیس و اعضای کمیته داوران  فدراسیون فوتبال ایران و مشاهده برنامه‌ها و فعالیت‌های صورت گرفته در این بخش اظهار داشت: از نظر ما فعالیت‌ها و برنامه‌ها بسیار کامل و شایسته تقدیر بوده است. بسیار جالب است که در این بخش فعالیت‌ها به صورت گسترده در بخش‌های فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی در حوزه‌های آقایان و خانم‌ها به شکل کاملاً منظم صورت گرفته و تقویم جامعی برای برگزاری دوره‌ها و کلاس‌های مورد نظر این کمیته در نظر گرفته شده است. باید بگویم کمتر فدراسیونی در آسیا می‌شناسیم که به این شکل و به صورت جامع در داوری تمامی رشته‌ها فعالیت ها داشته باشد. از نظر ما شرایط داوری در فوتبال ایران و فعالیت‌های فدراسیون بسیار جامع و گسترده بوده است.

مدیر بخش توسعه دپارتمان داوری کنفدراسیون فوتبال آسیا همچنین در خصوص جایگاه و موقعیت داوری ایران در آسیا و جهان گفت: به طور قطع ایران یکی از قدرت‌های برتر داوری در قاره آسیاست. حضور موفق علیرضا فغانی در جام جهانی روسیه یکی از نشانه‌های این توسعه یافتگی و پیشرفت بود. قطعاً تربیت چنین داورانی حاصل وجود زیرساخت‌های لازم در این بخش است و باید بگوییم ایران یکی از کشورهای فوتبال آسیاست که در این بخش پیشرفت‌های بسیار خوبی داشته است. امیدواریم با استمرار برنامه‌های منظم آموزشی همچنان این روند دنبال شود و شاهد حضور داوران موفقی از ایران در مسابقات بین‌الملل قاره‌ای و جهانی باشیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار