قضاوت داور بین‌المللی ایران در مسابقات بسکتبال با ویلچر قهرمانی جهان

داور بین‌المللی ایران در رقابت‌های بسکتبال با ویلچر قهرمانی جهان در آلمان سوت می‌زند.

و به نقل از سایت فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، در میان چهار داور آسیایی دعوت شده به رقابت‌های بسکتبال با ویلچر قهرمانی جهان در آلمان، نام جعفر محمدپور داور بین‌المللی کشورمان نیز به چشم می خورد.

محمدپور که اخیراً نیز به عنوان سوپروایزر داوری مسابقات غرب آسیا، انتخابی جاکارتا به اردن دعوت شده بود، گفت: سال‌هاست در عرصه داوری بسکتبال فعالیت می‌کنم و از سال ۷۹ نیز به طور رسمی کار خود را در بخش معلولین آغاز کردم. علاوه بر نظارت مسابقات غرب آسیا، قضاوت فینال قهرمانی آسیا - اقیانوسیه بانوان در چین و برخی مسابقات دیگر، در حال حاضر نیز مسئولیت کمیته داوران انجمن بسکتبال با ویلچر را بر عهده دارم.

وی در خصوص قضاوت در رقابت‌های قهرمانی جهان در آلمان تأکید کرد: کمیته برگزاری  این رقابت‌ها از قاره‌های مختلف داورانی را برای قضاوت دعوت کرده است، از آسیا سه داور دیگر و من نیز به عنوان نماینده ایران، حضور داریم.

محمدپور با اشاره به اینکه به عنوان داور ایرانی مجوز قضاوت بازی‌های تیم ملی کشورمان را نخواهد داشت، تصریح کرد: امروز، سه‌شنبه ۲۳ مرداد جلسه داوران برگزار می‌شود و گروه بازی‌های همه داوران نیز بعد از این جلسه اعلام خواهد شد. طبق قوانین، داوران مجوز داوری بازی‌های گروهی را که کشورشان در آن قرار دارد، نخواهند داشت. بنابراین من اجازه قضاوت بازی‌های گروه A را نخواهم داشت.

داور برتر لیگ بسکتبال کشورمان در سال ۹۶، پیرامون فرآیند داوری در رقابت‌های قهرمانی جهان در آلمان افزود: قبل از آغاز مسابقات، در دوره‌ای یک روزه، کلاس هماهنگی داوری و قوانین برگزار می‌شود. همچنین آزمون‌های کتبی، تست آمادگی جسمانی و قوانین و مقررات از داوران به عمل می‌آید، پس از قبولی برای داوری مسابقات تأیید می‌گیریم و روز قبل از هر بازی به سه داور مربوطه برنامه اعلام می‌شود. یک ساعت قبل از مسابقه هم سه داوری که به قضاوت می‌پردازند، اصطلاحاً هماهنگی پیش از بازی را برگزار می‌کنند.

محمدپور در پایان خاطر نشان کرد: برای رقابت‌های پاراآسیایی جاکارتا نیز از ایران، من و مهدی آقاجانی به عنوان داور و حبیب خمجانی به عنوان ناظر دعوت شده‌ایم که امیدوارم نمایندگان خوبی برای کشورمان باشیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار